به گزارش برترین خبر ، باشگاه بارسلونا در حال مذاکره با هر دوی آنان بود و در نهایت روز سه‌شنبه با عبور از نام ویلیان ، با مالکوم ستاره باشگاه بوردو به توافق رسید.
هر دو بازیکن دارای قیمت معقولی بودند ، اما به واقع چرا باشگاه بارسلونا مالکوم را به ویلیان ترجیح داد؟

۱- اختلاف سنی
مهم‌ترین و واضح‌ترین تفاوت میان این دو ستاره برزیلی به سن و تجربه مربوط می‌شود.
ویلیان در ابتدای ماه آگوست ۳۰ ساله خواهد شد و طبیعتاً در قیاس با مالکوم که در ماه فوریه شمع ۲۱ سالگی را بر روی کیک خود فوت کرد ، فرصت به مراتب کمتری برای فوتبال بازی کردن خواهد داشت.

۲- اثرگذاری فوری
با دلایل منطقی می‌توان پیش‌بینی کرد که ویلیان در قیاس با هم‌وطن خود زودتر می‌توانست خود را با شرایط باشگاه بارسلونا تطبیق دهد ، چرا که وی سالهای زیادی را در سطح اول فوتبال جهان چه در درون زمین و چه در رختکن و اردوی تیم‌ها سپری کرده است و دارای تجربه بیشتری نسبت به مالکوم است.

۳- پیشرفت بلندمدت
با وجود اینکه مالکوم هنوز نتوانسته است برای تیم ملی فوتبال برزیل و همچنین در لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به میدان برود ، اما حضور حدوداً ۲ ساله و درخشان وی در لوشامپیونه فرانسه به عنوان یک مهره قابل اتکا ، بازتاب‌دهنده پتانسیل و توانایی بالای او برای تبدیل شدن به ستاره‌ای بزرگتر است. همچنین در همین مدت کوتاه نیز او نشان داده بود که دارای کیفیت‌های لازم برای حضور در تیم بارسلونا می‌باشد و حالا این فرصت به او اعطا شده است که یکی از ستاره‌های بلوگرانا باشد.

۴- دو هافبک کناری با تفاوت‌های جزئی
در حالی که ویلیان یک هافبک کناری راست پا محسوب می‌شود که می‌تواند به عقب نیز بازگردد و از قدرت شوتزنی و ارسال پاس‌های بلند خود چه در جریان عادی بازی و چه در هنگام ضربات شروع مجدد به خوبی استفاده کند ، اما مالکوم تا حدودی متفاوت است. زیرا ستاره ۲۱ ساله جدید بارسلونا ، چپ پا بوده و در هنگام مسابقه بیشتر سعی می‌کند تا با استفاده از سرعت و قدرت دریبلینگ بالای خود به مصاف مدافعان حریف رفته و در اولین فرصت ممکن خود را مقابل دروازه برساند و دقیقاً با اتکا بر همین سبک بازی بوده است که مالکوم در دوران حضور خود در لیگ فرانسه و باشگاه بوردو موفق به زدن ۱۲ گل و ارسال بیش از ۷ پاس گل شده است.

۵- چانه‌زنی باشگاه بارسلونا؟
در مذاکرات سران بارسلونا با باشگاه چلسی کاملاً آشکار بود که لندنی‌ها با وجود حقوق بالایی که ستاره برزیلی دریافت می‌کند ، اما به خاطر کیفیت و تجربه بالای وی ، خواستار مبلغی بیش از ۷۰ میلیون یورو برای فروش ویلیان بودند ، اما در سوی مقابل ، باشگاه بوردو تنها چند ساعت بعد از اینکه پیشنهاد ۳۲ میلیون یورویی باشگاه رم برای مالکوم را پذیرفته بود ، اما در لحظات آخر با قیمت ۴۱ میلیون یورو ستاره برزیلی خود را به آبی‌ و اناری‌ها فروخت.

نویسنده: ژاوی هرناندز
مترجم: محمدحسین عباسپور
منبع: مارکا