به گزارش برترین خبر، محسن اسلامی امروز، چهارم دی در هفتمین جلسه شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی مازندران در خصوص مزایا و ضرورت‌های این پایانه گفت: نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، یک نظام جامع جمع آوری و پردازش اطلاعات در سطح ملی است.

وی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شالوده این نظام مالیاتی را داده‌ها و اطلاعات جمع آوری شده دانست و افزود: این داده‌ها از مدیریت جریان اطلاعات مالی و مالیاتی مودیان شروع شده و با مدیریت اطلاعات اقتصادی، تجاری و مالی به تکامل می‌رسد.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران تصریح کرد: با پیاده سازی پایانه‌های فروشگاهی در سطح واحدهای کسب و کار، ضمن تسریع، تسهیل و شفافیت جریان درآمدها و کاهش هزینه‌های قانونی صاحبان مشاغل نیز اتفاق افتاده و عدالت مالیاتی ایجاد می‌شود.

این مسئول، به همین منظور خواستار اطلاع رسانی مطلوب در پایانه مذکور شد و از آمادگی این اداره کل برای برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مودیان و همکاران خبرداد.

اسلامی، سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌های مالیاتی مخصوصا ۱۰۰ پرونده مهم عملکرد و ارزش افزوده با توجه به زمان باقی مانده تا پایان سال را خواستار شد.