به گزارش برترین خبر ، جلسه کارگروه تخصصی اشتغال با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات و بانکهای عضو کارگروه در فرمانداری  برگزار شد.

سعید یزدانی معاون فرماندار شهرستان نور اظهار کرد: ما هرگز در برابر آسیب های اجتماعی ایمن نیستیم لذا ایجاد اشتغال نقش مؤثری در کاهش این آسیب ها دارد وی با اشاره به اینکه هرگونه اقدامی که منجر به ایجاد درآمد برای فردشود شغل می گویند اظهار کرد: هر درآمدی باعث ایجاد شغل نیست.

 

یزدانی ایجاد فرصت های شغلی متناسب با ظرفیت های منطقه ای را بسیار مهم و حیاتی خواند و تصریح کرد:  ایجاد فرصت های شغلی جدید از مهمترین وظایف کارگروه به شمار می رود که این امر با دلسوزی، برنامه ریزی، نظارت مستمر بر فعالیت ها و تلاش شبانه روزی محقق خواهد شد.

معاون فرماندار نور با  تاکید بر لزوم ایجاد تعامل وهمدلی بین نهادهای متولی بخش اشتغال افزود: با  همدلی و وفاق جمعی و پیگیری ظرفیت های اشتغال در شهرستان و اولویت بندی استعدادهای شهرستان در بخش اشتغال می توان موجبات تقویت ورشد اشتغال پایدار را در شهرستان فراهم کرد.

 منصور کرشی دبیر کارگروه تخصصی اشتغال اظهار کرد: اعتبارات خود اشتغالی که  تحت عنوان بند ( ج ) تبصره ۱۶ قانون بودجه است در سال گذشته با مساعدت بانکهای عامل ۱۰۰ درصد اعتبارات  آن نیز جذب شد.

وی افزود:سهمیه شهرستان نور از مبلغ تخصصی حدود بسیت میلیارد ریال، از اعتبارات خود اشتغالی سال ۹۵ تحت ابلاغیه تبصره ۲۶ قانون بودجه با کارمزد ۴ درصد بوده است.

کرشی تصریح نمود: کمیته نظارت که متشکل از اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، نماینده فرماندار، نماینده دستگاه های اجرایی مرتبط است جهت نظارت بر مشمولین اعتبارات اقدام، و گزارش بازدید را به فرمانداری اعلام نمایند.

دبیر کار گروه اشتغال با توجه به مدت زمان تعیین شده تا پایان آذر ماه خواستار پیگیری و جدیت همه اعضاء و  روسای دستگاه اجرایی بانکها شد.

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان  خلاصه ای ازعملکرد واحد اشتغال در هفت ماهه سال ۹۵ اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۸۹ نفر مشغول به کار شدند.