به گزارش برترین خبر ، علی اسماعیلی  اظهار کرد: مهم ترین رکن اساسی جامعه توسعه‌بخشی است که خبرنگاران با آگاهی بخشی به همه می توانند جامعه را در مدار توسعه پایدار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه مجلس، دولت و دستگاه قضا در حمایت از خبرنگاران باید تلاش کنند تا امنیت شغلی برای این گروه از جامعه فراهم شود، تصریح کرد: با حمایت مادی و معنوی از خبرنگاران به آنها کمک خواهیم کرد تا در امنیت شغلی با قدرت و تفکر از قلمشان دفاع کنند و ترسی از این موضوع نداشته باشند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسنا مازندران با بیان اینکه قانون آزادی مطبوعات در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به تصویت رسیده است، افزود: عمل به این قانون در جامعه هم شفافیت را به همراه خواهد داشت و رسانه می تواند نگاه نظارتی داشته و تخلفاتی چون اختلاس، اختشاش و دزدی را کمتر در عرصه کشور شاهد باشیم.

اسماعیلی ادامه داد: با حمایت از خبرنگاران و نظارت بر کارشان آنها قادر خواهند بود تا بخش هایی که از لحاظ اقتصادی دچار مشکل هستند را اصلاح کنند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید بیمه شوند و این موضوع یکی از دغدغه های مسئولان است، یادآور شد: نمایندگان با پیگیری های قانونی و دولت هم با ارائه لایحه به مجلس برای دفاع از حقوق خبرنگاران تلاش خواهیم کرد تا این قشر از جامعه در شغل خود از احساس امنیت داشته باشند.