به گزارش برترین خبر ،پرسپولیس و السد قطر در آخرین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با گل به خودی دقیقه ۳ مرتضی پورعلی‌گنجی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، حسین ماهینی، وحید امیری، احمد نورالهی (گادوین منشا – ۷۰)، سیامک نعمتی (شایان مصلح – ۸۸) و علی علیپور.

ترکیب السد: سعد الشیب، پدرو کوریا، مرتضی پورعلی‌گنجی، یاسر عیسی، ژاوی هرناندز، حسین هیدوس، بغداد بونجاح، حمید اسماعیل خلیفه،‌ بوعلام خوخی (حمرون – ۷۰)، سالم الحجری و اکرم حسن عفیف.

خلاصه بازی پرسپولیس ۱ – السد ۰

نیمه اول

دقیقه ۳: ارسال مواج محمد انصاری روی دروازه السد پیش از اینکه در دهانه دروازه به سیامک نعمتی برسد، توسط مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع ایرانی قطری‌ها تبدیل به گل خودی شد.

دقیقه ۶: پدرو کوریا، مدافع پیش تاخته السد با پاسی بسیار خوب بغداد بونجاح را در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ کرد، اما پاس این بازیکن الجزایری به السدی‌ها نرسید تا این موقعیت خطرناک، خطری برای پرسپولیسی‌ها نداشته باشد.

دقیقه ۱۵: ارسال خطرناک صادق محرمی روی دروازه السد موقعیت بسیار مناسبی را برای شجاع خلیل‌زاده ایجاد کرد که ضربه مدافع پرسپولیس به شکل خطرناکی از کنار دروازه سعد الشیب به بیرون رفت. هرچند پرچم کمک داور نیز به نشانه آفساید بالا رفت.

دقیقه ۲۸: حرکت ترکیبی بازیکنان پرسپولیس پشت محوطه جریمه به کمال کامیابی‌نیا رسید که شوت این بازیکن در آغوش دروازه‌بان السد قرار گرفت.

دقیقه ۳۸: سیامک نعمتی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۴۳: پدرو، بازیکن السد با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

دقیقه ۴۳: ضربه زمینی علی علیپور به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵: ژاوی روی پاس بونجاح در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت که شوت خطرناک او به اوت رفت.

دقیقه ۱+۴۵: سیدجلال حسینی با اعتراض به داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۳: بغداد بونجاح در محوطه جریمه پرسپولیس خط دفاعی این تیم را به هم ریخت و پس از دریبل دو طرفه سیدجلال حسینی شوت خطرناکی به سمت دروازه بیرانوند شلیک کرد که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۸: بوعلام خوخی شوتی خطرناک به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که علیرضا بیرانوند به هوای ارسال دروازه خود را رها کرد و توپ با خوش شانسی از مقابل تیر دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: روی ارسال السدی‌ها دروازه پرسپولیس باز شد، اما داور مسابقه اعلام آفساید کرد.

دقیقه ۶۴: علی علیپور پشت محوطه جریمه السد موقعیت مناسبی برای گلزنی داشت که شوت او با دخالت مدافعان السد تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۶۸: سیامک نعمتی ارسال خطرناکی از سمت راست روی دروازه السد انجام داد که توپ به شکل خطرناکی تبدیل به پرتاب اوت شد.

دقیقه ۷۳: ژاوی هرناندز با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۸۷: بونجاح با یک سرتوپ محمد انصاری را جاگذاشت و ضربه‌ای خطرناک به سمت دروازه زد که توپ به شکل خطرناکی به تیر دروازه خورد.

دقیقه ۸۸: موقعیت خطرناک برای السدی‌ها و ضربه آنها از زاویه بسته این بار با واکنش بیرانوند تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۹۰: ارسال صادق محرمی به شکل خطرناکی روی دروازه السد آمد که مدافعان این تیم تن به کرنر دادند.

دقیقه ۱+۹۰: حسن الهیدوس با شوتی خطرناک قصد باز کردن دروازه پرسپولیس را داشت که توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۳+۹۰: شوت خطرناک سالم الحجری به سمت دروازه بیرانوند، به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه ۵+۹۰: گادوین منشا شوت خطرناکی به سمت دروازه السد زد که توپ به اوت رفت.

دقیقه ۵+۹۰: شجاع خلیل‌زاده به دلیل خطایی که پشت محوطه جریمه انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۷+۹۰: ژاوی هرناندز پشت ضربه ایستگاهی السدی‌ها قرار گرفت که چسبیده به محوطه جریمه بود، اما توپ او راهی اوت شد.

پرسپولیس با این نتیجه و جبران شکست بازی رفت، به‌عنوان تیم اول از گروه خود صعود کرد و باید در مرحله حذفی با تیم دوم گروه A مصاف بدهد که از بین الجزیره امارات و الاهلی عربستان خواهد بود. السد هم به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شد./ tasnim