به گزارش برترین خبر ، به صحبتهای روز گذشته علیرضا منصوریان سرمربی استقلال مبنی بر اینکه «زمانی را نمی شناسم» واکنش نشان داد و تاکید کرد که منصوریان برای استقلال بسیار کوچک است. عضو هیات مدیره استقلال همچنین بر لزوم استخدام یک سرمربی خارجی برای این تیم تاکید کرد و گفت: ما مربی‌ای می خواهیم که دنبال بیزینس و ساخت و ساز نباشد. مشروح گفتگو با زمانی در زیر می آید:

 آقای زمانی! صحبتهای روز گذشته علیرضا منصوریان را شنیدید؟

– حسن زمانی: بله، به من گفتند که آقای منصوریان چه حرفهایی زده است. یک مربی باید الگوی بازیکنان جوانش باشد. بی حرمتی کردن به بزرگتر توسط بی حرمتی بازیکنان به سرمربی پاسخ داده خواهد شد. ما نباید به دنبال این باشیم که با بی حرمتی، برای خودمان بزرگی بخریم بلکه این عامل کوچک شدن می شود. تعجب می کنم که ما یکسال منصوریان را تحمل کردیمو حریف نزدیم. اگر هم انتقادی کردیم، آنرا نپذیرفت و نتیجه اش این شد که در آسیا آبروریزی صورت گرفت.

* شما در طول فصل مدام با علیرضا منصوریان چالش داشتید؟ چرا این چالشها تمامی ندارد؟

– من برای اینکه مشکلی پیش نیاید ۴ ماه سکوت کردم و حرفی نزدم. گفته بودم تا پایان فصل مصاحبه نمی کنم و روی حرفم ایستادم.

* منصوریان گفته است شما را نمی شناسد. از این صحبت ناراحت هستید؟

– منصوریان نه تنها من که حتی بازیکنانش را هم نمی شناسد. اگر منصوریان بازیکنان استقلال را می شناخت، یک مدافع وسط را مامور مهار عمر عبدالرحمان نمی کرد که باعث سوتی های زیادی شود و در آسیا آبروریزی کنیم.

* آیا باشگاه استقلال تغییر سرمربی را در دستور کار دارد؟

– استقلال تیم بزرگی است و منصوریان برای استقلال بسیار کوچک است. اگر بنده در هیات مدیره باشگاه بمانم، به چیزی جز استفاده از مربی بادانش خارجی فکر نمی کنیم.

* یعنی قطعا مخالف کار علیرضا منصوریان در استقلال هستید؟

– بله، قطعا مخالف منصوریان هستیم. منصوریان نشان داد که حرمت بزرگترش را نگه نمی دارد. او با این بی حرمتی، خودش را از استقلال خلع کرد. بعید است که هیات مدیره بعدی باشگاه روی منصوریان نظر داشته باشد.

* چرا مشکل شما با منصوریان در طول سفرهای خارجی حل نشد؟ آیا با هم صحبتی در این ارتباط نداشتید؟

– سعی داشتیم در این سفرها فضا را تلطیف کنیم ولی دیدم که فایده ای ندارد. خمیرمایه منصوریان با بی حرمتی به بزرگترها شکل گرفته است و نمی شود کاری کرد!

* بعضی از اعضای تیم به مصاحبه های شما انتقاد دارند و اینکه فوتبالی نیستید.

– آن زمان که بنده فوتبال بازی می کردم منصوریان هنوز به دنیا نیامده بود! زشت است کسی که نان و نمک باشگاه را می خورد و زحمات مدیران را دیده است، اینطور حرف بزند.خود منصوریان می داند با چه مشکلاتی پول مورد نیاز تیم را تامین می کردیم.

* یکی از ایراداتی که به شما وارد می شود این است که فقط مصاحبه می کنید و کاری برای استقلال انجام نداده اید. این ایراد و انتقاد را قبول دارید؟

– اینطور نیست. حدود ۶۰ درصد مسائلی که در باشگاه پیش می آمد، با کمک اعضای هیات مدیره و به صورت شخصی حل می شد. خیلی از مسائل هم جمعی حل می شد. من از ارتباطاتم به نحو احسن برای حل مشکلات استفاده کرده ام. کسانی که شاهد بوده اند می توانند در اینباره صحبت کننند.

* با این حساب تکلیف سرمربی فصل آینده استقلال چه می شود؟

– تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس مربیانی می خواهند که تمام قد پشت تیمشان باشند. یکی از مزایای مربی خارجی این است که دنبال بیزینس، رستوران داری و ساخت و ساز نیست. برای سرمربی ما رسیدگی به امور تیم در اولویت پنجم قرار داشت. برای همین نباید بیشتر از این از او انتظار داشت! من از روز اول مخالف مربی ای بودم که به جز این کار، حرفه دیگری هم داشته باشد. قطعا برای فصل بعد اگر بمانیم، مربی ای می خواهیم که تمام وقتش را برای استقلال بگذارد.

* تغییرات هیات مدیره استقلال چه موقعی صورت می گیرد؟ این تغییرات چقدر است؟

– نمی توان قطعی گفت که هیات مدیره چه میزان تغییر می کند. فکر می کنم طی یکی دو روز آینده اتفاقاتی در این خصوص بیافتد.

مهر