به گزارش برترین خبر،  ولی پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور ضمن تبریک ۱۲ اردیبهشت روز معلم گفت: با توجه به اینکه جهان در حال تعییر هندسه در ابعاد مختلف است ، معلم نقش بسیار ویژه ای دارد.در هندسه جدید ابعاد مختلف زندگی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به ویژه بعد از کرونا تغییر کرد و اگر برای رساندن به واقعیت ها تلاش صورت نگیرد قطعا دچار آسیب خواهیم شد.

وی تاکید کرد: همکاران فرهنگی آثار شهید مطهری که سرشار از اندیشه ناب اسلامی است را در دستور کار خود قرار دهند.

بیژن پولادی فرماندار شهرستان نور در همایش تجلیل از معلمان نمونه ضمن گرامیداشت بیش از ۴ هزار معلم شهید و ۳۶ هزار دانش آموز شهید در دوران دفاع مقدس گفت: نیروی انسانی کارآمد، یکی از مولفه های توسعه یافتگی در هر کشوری است.

وی با بیان اینکه در حوزه پرورش و سند تحول بسیار مهم است،افزود: با همت دولت سیزدهم سند ۲۰۳۰ از دستورکار خارج و سند تحول جایگزین آن شد که شاخصه های مهم توسعه ارزشی و انسانی و همه ابعاد رشدی در آن دیده شده است.

پولادی با اشاره به موضوع مهم پرورش گفت: اگر نسل جوان در مدرسه پرورش پیدا نکند، قطعا آموزش تحت شعاع قرار خواهد گرفت و با مغفول ماندن پرورش، انسان به کمال نخواهد رسید‌.

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه در شورای آموزش و پرورش تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده است، خاطرنشان کرد: مجوز ۵۰ واحد تجاری به آموزش و پرورش جهت هزینه های جاری و تشکیل قرارگاه جهادی مسکن فرهنگیان و در اختیار گذاشتن زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع برای ساخت مسکن فرهنگیان از جمله تصمیمات مهم این شورا بوده است.

وی یادآور شد: معلمان در جبهه فرهنگی و جهاد تبیین نقش اثرگذاری دارند امیدواریم در گام دوم انقلاب و رسیدن به قله طبق فرمایش مقام معظم رهبری زمینه سازی برای حضرت حجت (عج) صورت بگیرد.

فیاضی نماینده منتخب مردم شهرستان های نور و محمودآباد با اشاره به اینکه آموزش و پرورش رکن کشور است،گفت: برخی بر این باورند که آموزش و پرورش یک دستگاه مصرف کننده است در حالی که این تفکر عین جهل است چرا که خروجی آموزش و پرورش را نمی دانند.

وی با اشاره به اینکه کسری بودجه در آموزش و پرورش بیداد می کند،تصریح کرد: اگر کمک بسیاری از دهیاران و شوراها و شهرداری ها به مدارس نباشد ، خیلی از آن ها تعطیل خواهند شد.

فیاضی با اشاره به بحران کسری بودجه ادامه داد: اقتدار آموزش و پرورش یک بحران فرا بودجه ای است. وقتی درک صحیحی از مدرسه و معلم در جامعه وجود نداشته باشد باعث ایجاد بحران بودجه ، ساختمان، فضای آموزشی، نیروی انسانی ، تالیف کتب درسی و غیره می شود که همه به بحران اجتماعی و سپس به یک پدیده امنیتی تبدیل خواهد شد.

نماینده منتخب مردم شهرستان های نور و محمودآباد افزود: بحران های فرا بودجه ای ریشه در فقر ، باور و اندیشه حاکمیت، کارگزاران و نمایندگان مجلس دارد.

 

لازم به ذکر است در این همایش از منتخبین جلوه های ویژه معلمی شاغل و پیشکسوت استانی و شهرستانی با اهدا لوح سپاس تجلیل و قدردانی به عمل آمد.