به گزارش برترین خبر ،  مجموعه تفریحی توریستی دشت نور در قسمت غربی پارک جنگلی نور و در فاصله شش کیلومتری دریا واقع شده است که با قرارگرفتن این مجتمع در درون پارک جنگلی و مجاورت آن با شالیزارهای اطراف منظره وصف ناپذیری را به وجود آورده است که زبان از گفتن آن عاجز است.همچنین می توان نزدیکی به شهرهای توریستی نور و رویان و مجاورت با مکانهای توریستی آبشار آب پری و لاویج و فاصله ۵۰ کیلومتری از فرودگاه از دیگر مزایای این پروژه میباشد.

مجموعه آپارتمان های لوکس در زمینی به مساحت ۵ هکتار با چشم انداز زیبای دریاچه و جنگل ، همراه با محیطی سبز و دلنشین دارای امکانات تفریحی ، رفاهی و ورزشی، برجهای ۱۲ طبقه با زیر بنای ۱۰٫۰۰۰ متر مربع و بلوکهای ۳ طبقه با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع و دارای واحد های فلت و دوبلکس با زیر بنای ۸۰ الی ۲۵۰ متر مربع گوشه ای از امکانات این مجتمع است.

سیروس کبیری مدیر عامل دشت نور در این مصاحبه اظهار کرد: ازسال ۱۳۸۵ ایده پردازی ، طراحی و گرفتن مجوز آغاز شد و این امر تا اوایل سال ۱۳۹۰ به طول انجامید که بعد از گرفتن مجوز فعالیت در فاز یک شروع شد.

وی افزود: عملیات زیر ساختی چون آب ،برق ، گازو اجرای قسمت های تفریحی توریستی که شامل: مانع سوارکاری ، پیست دوچرخه سواری ،مینی گلف، زمین فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، بهینه سازی دریاچه ، احداث اسکله ،فضای بسیار چشمگیرماهیگیری، قایق سواری و تفریحات آبی،سالن بدنسازی، پارک بازی کودکان، احداث کافی شاپ و…..اجرایی شد .

وی با بیان اینکه پروژه مجتمع توریستی­ تفریحی دشت نور در غرب استان مازندران به عنوان یکی از پروژه های مهم این استان که در نوع خود کم نظیر است افزود: سال گذشته با دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور٬ از طریق ویدئو کنفرانس٬ توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری در مازندران افتتاح شد.

وی اظهار نمود: .  باشگاه بدنسازی که با طراحی مهندسین توانمند اجرایی شد دارای ۹ متر کنسول و بدون هیچ ستونی می باشد که چنین باشگاه بدنسازی بی نظیری در ایران سابقه ندارد. معماری سالن بدنسازی دشت نور، داشتن دو سالن مجزا و انطباق با سایر قسمت‌های مجموعه همراه با یک لابی، سالن بدنسازی، سرویس بهداشتی و حمام، رختکن و همین‌طور یک کافه و محلی  برای نشستن و استراحت نیز تدارک دیده شده که در کنار یک طراحی منحصر جلوه ی باشکوهی را به مجموعه دشت نور داده است.

کبیری با بیان این که کلیه زمین هایی که این پروژه در آن اجرا شد متعلق به شخص خودشان بوده افزود: تا به امروز بخاطر روند طولانی مدت مسیر تسهیلات بانکی ، از هیچ نوع  تسهیلاتی جهت روند رو به جلو این مجتمع استفاده نشده است واز اوایل سال که استارت واحد های هتل آپارتمانی زده شد در صدد جذب نیرو هستیم.

 

مدیر عامل دشت نور بیان نمود: مازندران به خاطر شرایط اقلیمی و آب و هوایی در بحث گردشگری واقعی بعد از شهر مشهد که بعد زیارتی- سیاحتی را دارد می تواند بهترین گزینه سرمایه گذاری بخاطر وجود پتانسیل ها و زیز ساخت های ملی چون،کوه ، دریا ، جنگل  در قسمت گردشگری باشد .

انتظار کبیری از مسئولین:

کبیری در پایان از مسئولین خواست تا نگاه گردشگری را عوض کنند اگر نگاه ها در حد یک هتل آپارتمان یا یک واحد گردشگری کوچک باشد مطمئنا پیشرفت چشمگیری نخوایم کرد، باید سیاست های گردشگری در مجموعه های ۱۰۰ هکتاری  دولتی یا غیر دولتی باشد، با وجود بهترین پتانسیل ها در استان مازندران باید بیشترین  بهره را از این موهبت خدادای ببریم.

7

6

5

3

2

8