به گزارش برترین خبر ، شنیده ها از آن حکایت دارد که برخی از صاحبان پمپ بنزین ها و عرضه کنندگان سوخت، با وجود داشتن بنزین در مخازن خود، از فروش آن ممانعت می کنند؛ عده ای نیز معتقدند که آن ها خواستار گران شدن قیمت سوخت هستند.

این نگرانی سبب ذخیره سازی سوخت شده است،بعلاوه در برخی از آژانس های مسافربری مشاهده شده بنزین به صورت غیرمجاز و با دو برابر قیمت به فروش می رسد.

هرچند در شهرستان های فریدونکنار، نور، تنکابن، سرخرود، بابلسر، قائمشهر و برخی دیگر از شهرهای استان مازندران، برای مدتی پمپ های بنزین تعطیل شده‌ و یا در برخی شهرهای دیگر صف‌های طولانی در مقابل جایگاه های سوخت ایجاد شده است، اما مسئولان ذیربط معتقدند دلیلی برای نگرانی از کمبود بنزین وجود ندارد.

*مشکلات فنی توزیع بنزین در مازندران را با مشکل مواجه کرده بود

علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر در تمام جایگاه‌های سوخت سراسر این استان بنزین در حال توزیع است، اظهار کرد: طی چند روز گذشته در بحث فنی دچار مشکلاتی بودیم که توزیع بنزین را با مشکل مواجه کرده بود و در حال حاضر برطرف شده است.

معاون عمرانی استانداری مازندران ترافیک و حمل و نقل را عامل دیگر عدم توزیع مناسب بنزین عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مشکل مرتفع شده و بنزین در حال توزیع است.

نبیان با تاکید بر اینکه مردم صبوری کنند، گفت: در بحث تولید بنزین مشکلی وجود ندارد و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و با صبوری می توان مشکلات را حل کرد.

وی گفت: توزیع بنزین به همه مناطق و شهرها به ترتیب در حال انجام است تا مشکلی در زمینه تامین آن برای مردم وجود نداشته باشد.

معاون عمرانی استانداری مازندران ادامه داد: در حال حاضر تمامی نیروها در ساری و در غرب استان در حال توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت هستند و در فریدونکنار و سایر شهر ها توزیع به نوبت در حال انجام است.

نبیان به دلیل اخلال ایجاد شده در توزیع بنزین در سطح استان از مردم پوزش خواست و گفت: از مردم خواستاریم صبور باشند تا به طور کامل مشکل را مرتفع کنیم.

* شهرستان نور با ذخیره ۳۵۰ هزار لیتر بنزین در جایگاه با کمبود بنزین مواجه نشد

علی شادمان فرماندار شهرستان نور نیز در گفت‌وگو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه شهرستان در مجموع خوب عمل کرده است، اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده در شهرستان نور روند به صورت عادی و نرمال در حال انجام است.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: کمی تاخیر درسوخت گیری ایجاد شد اما اکنون در شهرستان نور هیچ مشکلی از نظر جایگاه و سوخت نداریم.

حمید رضا واحدیان رئیس شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی ناحیه نور  با اشاره به اینکه شهرستان نور با ذخیره ۳۵۰ هزار لیتر بنزین در جایگاه با کمبود بنزین مواجه نشد، اظهار کرد: در روز گذشته به دلیل عدم وجود بنزین در شهرهای چالوس، نوشهر، رامسر مردم به شهرستان نور می آمدند و به دلیل فشار زیاد موجب شد که یک جایگاه سوخت در این شهرستان تعطیل شود.

رئیس شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی ناحیه نور با بیان اینکه ۹ جایگاه از ۱۰ جایگاه در حال حاضر فعال و دارای سوخت است، تصریح کرد: کشیک های جایگاه ها تا ساعت ۲۲ فعال هستند و اگر موردی برای میزان سوخت پیش آید حتما پیگیری خواهد شد اما تاکنون گزارشی نشده است.

 

* مشکلی در توزیع بنزین در جایگاه های عرضه سوخت در شرق مازندران وجود ندارد

رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه بهشهر و گلوگاه گفت: هیچ مشکلی در توزیع بنزین در جایگاه های عرضه سوخت شهرستان های بهشهر و گلوگاه وجود ندارد.

حمیدرضا آقاملا  اظهار کرد: ۱۱ جایگاه عرضه سوخت در شهرستان های بهشهر و گلوگاه وجود دارد که تحت نظر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه بهشهر قرار دارند.

وی افزود: ۱۰ جایگاه عرضه سوخت در بهشهر و گلوگاه فعال است و به اندازه کافی سوخت دارند و هیچ مشکلی در توزیع بنزین به مراجعه کنندگان نداریم. فقط یکی از پمپ بنزین های بهشهر به علت تعمیرات به طور موقت غیرفعال است که به زودی بازگشایی می شود.

رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ناحیه بهشهر گفت: به زودی جایگاه عرضه سوخت روستای سارو در شهرستان بهشهر افتتاح می شود که تعداد جایگاه عرضه سوخت در شهرستان های بهشهر و گلوگاه به ۱۲ جایگاه می رسد.

*تاخیری در نحوه توزیع و پخش بنزین در غرب مازندران وجود ندارد

مسئول روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس گفت: سوخت بنزین برای جایگاه های سوخت غرب مازندران تامین شده است.

کامبیز حمیدی اظهار کرد: هیچ مشکلی در عرضه سوخت جایگاه های سوخت غرب مازندران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت فرآورده های نفتی چالوس تمام تلاش خود را برای رفاه هموطنان به کار گرفته است گفت: با توجه به گزارش هایی که رسیده است در حال حاضر مردم غرب مازندران از نحوه توزیع بنزین رضایت دارند و ترافیکی در جایگاه ها دیده نمی شود.

مسئول روابط عمومی شرکت پخش فراورده های نفتی چالوس، تصریح کرد: تاخیری در نحوه توزیع و پخش بنزین وجود ندارد و همه جایگاه ها فعال هستند.

حمیدی ادامه داد: در حال حاضر همه ۵۴ جایگاه بنزین غرب مازندران فعال هستند.

* کارخانه‌های فراوان شالیکوبی در فریدونکنار عامل اصلی روند کند توزیع بنزین!

محمدمهدی نصیری کناری فرماندار فریدونکنار نیز در پاسخ به این پرسش که دلایل کند شدن روند توزیع بنزین در این شهرستان چیست، اظهار کرد: مشکل تامین بنزین مربوط به تمام استان های شمالی کشور است و تنها مختص به فریدونکنار نیست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فریدونکنار نسبت به شهرهای دیگر بهتر است، تصریح کرد: اینکه چرا پمپ های بنزین امروز، خالی است و بنزین در فریدونکنار موجود نیست را بررسی می‌کنیم.

فرماندار فریدونکنار خاطرنشان کرد: نقص وجود دارد و شکی در آن نیست و یکی از دلایل اصلی آن نیز وجود کارخانه‌های فراوان شالیکوبی در مسیر پمپ بنزین و قطعی مکرر برق با افزایش فشار بار است.

منبع : ایسنا