به گزارش برترین خبر ، رضا حسینی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که با حضور سایر اعضای کارگروه در محل استانداری برگزار شد در رابطه با کنترل قیمت کالاها در بازار گفت: قیمت کالاها در بازار باید بصورت روزانه رصد شود و با افرادی که نرخ های مصوب را رعایت نمی کنند و اقدام به گرانفروشی کالا می کنند برخورد قانونی لازم صورت گیرد .

وی گفت: در خصوص کالاهای اساسی مثل برنج، روغن و شکر در استان باید همواره ذخیره کافی در استان وجود داشته باشد .

حسینی در رابطه با قیمت گوشت در استان هم اظهار کرد: در آذربایجان غربی با توجه به اینکه یک استان تولید کننده محصولات دامی است نباید قیمت گوشت بالاتر از سایر استان ها باشد؛ لذا برای متعادل کردن قیمت گوشت در بازار، کارگروه تنظیم بازار تصمیماتی را اخذ نموده که بزودی عملیاتی خواهد شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی به موضوع تامین گوشت مرغ در استان نیز اشاره کرد و افزود: جلسه ای با حضور تولیدکنندگان این بخش برگزار و برنامه لازم برای تامین نیاز استان ارائه شود .

تامین شکر مصرفی استان از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود و برای تعادل بخشی به قیمت و تامین شکر مورد نیاز استان، مقرر شد با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان، ۱۵۰۰ تن شکر از ذخایر استان به بازار تزریق شود .

منبع:برترین ها