خبرنگار و عکاس برترین خبر: زینب تذکاری سالم 

به گزارش برترین خبر، بیژن پولادی مقام عالی دولت در شهرستان در این جلسه با اشاره به اینکه انسان تا پرورش پیدا نکند نمی‌تواند آموزش ببینید، اظهارکرد : در نظام مقدس اسلامی که هدف نهایی آن رسیدن انسان به کمال و در حوزه سیاسی صدور انقلاب و زمینه سازی برای ظهور است،آموزش و پرورش یکی از مکان هایی که نقش موثری را می تواند ایفا کند.

وی تصریح کرد: اگر ریل گذاری در حوزه پرورش این نسل به درستی انجام شود، قطعا در مسیر نهایی یک مدیر تراز انقلاب تربیت خواهد شد.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان کرد: برنامه های آموزش و پرورش باید کیفی و همراه با پیوست برگزار شود تا در حوزه های مختلف اثرگذاری مثبت میان مدت و بلند مدت در محیط پیرامونی به همراه داشته باشد.

اجرای طرح مدرسه خانواده در نور برای نخستین بار در کشور

حسن ولی پور مدیر آموزش و پرورش نور در خصوص وضعیت فضای فیزیکی شهر نور گفت: با توجه به اینکه تراکم دانش آموزان زیاد است متاسفانه مدارس غیردولتی علیرغم تاکیدات مکرر مازاد بر ظرفیت ثبت نام کردند و به همین دلیل درخواست مجوز برای شیفت مخالف از اداره کل آموزش و پرورش داده شد تا علاوه بر هدایت سرریز دانش آموزان تراکم مدارس غیر دولتی را نیز کم کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور اطلس فرهنگی توسط آموزش و پرورش نور آماده سازی شده‌است، تصریح کرد: این اطلس متناسب با سند تحول بنیادین است و دو طرح اجرای مدرسه خانواده و برگزاری کنگره حیا از میان طرح ها بیرون کشیده شد و در حال اجرا است.

ولی پور در خصوص طرح مدرسه خانواده خاطرنشان کرد: این طرح برای نخستین بار در کشور در شهر نور دبیرستان حضرت معصومه(س) و بیش از ۴۳۰ دانش آموز به صورت پایلوت در حال اجرا است.

مدیر آموزش و پرورش نور در ادامه از برگزاری کنگره استانی”حیا” سخن گفت و افزود: این کنگره در سه بخش فرهنگیان، دانش آموزی و خانواده با محورهای حیا و رفتار جامعه، حیا و کلام افراد جامعه، حیا و تکمیل پوشش افراد جامعه از ۱۲ بهمن آغاز خواهد شد.

گفتنی است در انتهای این جلسه از پوستر اولین کنگره ملی حیا توسط فرماندار شهرستان نور رونمایی شد.

مدیر مسئول: هادی جوزن