به گزارش برترین خبر، مهندس کاظمی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اولین نهاد انقلابی بود که پس از ۱۲ فروردین به دستور امام راحل تشکیل شد و از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت های زیادی را در راستای اهداف در روستاها به عهده گرفت، تصریح کرد: در شهرستان نور با کمک مردم و تسهیلات ارزان قیمتی که داده شد ۱۴ هزار واحد مسکونی ساخته شده است.

مهندس کاظمی از ۳۱۸ واحد مسکونی از تسهیلات ارزان قیمت در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ۵۴ روستای شهرستان ۱۴ هزار و ۲۴۰ جلد سند صادر کرده است.

وی با اشاره به اینکه رودخانه ای در دل روستای عباسا وجود دارد که بیشترین اعتبارات روستاها در قالب اعتبارات حوادثی به خودش اختصاص داده است، افزود: طی سال های اخیر به دلیل سیلاب های متفاوتی که رخ داده حدود ۵ کیلومتر از مسیر رودخانه و نهرهای مجاور دچار تخریب شدند که نیاز به دیواره سازی دارد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور گفت: متاسفانه دیواره سازی پل و نهرهای روستای عباسا با اعتبارات شهرستانی امکان پذیر نیست و دهیار و شوراها هم سعی می‌کنند بیشتر به جای پروژه های عمرانی پروژه هایی را اجرا کنند تا از حوادث و ضرر و زیان به روستا جلوگیری کنند.

مهندس کاظمی ادامه داد: در سال ۹۸ پل روستای عباسا در اثر سیلاب تخریب و تردد ماشین آلات سنگین محدود شد و با توجه به اینکه اجرای پل نیازمند اعتبارات کامل است، پیگیری های ویژه فرماندار شهرستان نور از استاندار مازندران که برای تکمیل این پل انجام دادند ستودنی بود.

وی تصریح کرد: ان شاءالله با اعتبارات بعدی که نیازمند نگاه ویژه است بتوانیم گوشواره های پل را اجرا کنیم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور افزود: پروژه فاز دوم آسفالت طرح هادی روستای واز علیا با اعتبار ۳میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به طول ۵۰۰ متر اجرای جوی، جدول ،کانیو به صورت مشارکتی ۵۰ درصد بنیاد مسکن و مابقی با مشارکت مردم اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با افتتاح پروژه روستای واز علیا، روستاهای دیزین کلا به طول ۸۰۰ متر، سادات محله ۳۰۰ متر، اسپی کلا ۵۰۰ متر، عباسکلا ۵۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس کاظمی ضمن تشکر از اهالی، دهیار و شوراهای اسلامی روستا گفت: بخش چمستان بیشترین مشارکت را در اجرای طرح های هادی و عمرانی در غرب استان مازندران داشته است.