به گزارش برترین خبر ، ، مجلس در جلسات علنی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه تشکیل جلسه خواهد داد و طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس، لایحه حفاظت از خاک، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان و لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی، و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را در دستور کار خواهد داشت.

بررسی طرح یک فوریتی جامع توسعه و عمران روستایی کشور، بررسی طرح یک فوریتی اصلاح برخی از قوانین مربوط به تابعیت، بررسی طرح یک فوریتی تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی، و مسکوت ماندن طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو از دیگر دستور کارهای مجلس در جلسات علنی هفته آینده خواهد بود.

نمایندگان مجلس همچنین در جلسات هفته آینده لایحه عضویت ایران در همکاری‌های تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا – اقیانوسیه، لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح، لایحه معافیت وزارت‌خانه‌ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه‌های ثبتی و رد طرح دهیاری‌ها را بررسی خواهند کرد.

طرح استفساریه ماده ۳۶ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، و ارتقاء نظام مالی کشور، بررسی طرح اصلاح تبصره ماده ۲۶ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست، طرح استفساریه بند ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه کشور، لایحه اصلاح بند ۳ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه اهداف و وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان و طرح دائمی شدن قانون استخدام ناجا، نیز از دیگر دستور کارهای هفته آینده مجلس است.

نمایندگان مجلس همچنین علاوه بر سوال از وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و نفت، تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی، گزارش کمیسیون امنیت در مورد تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و گزارش کمیسیون صنایع در مورد ریشه‌های قاچاق کالا و ارز را بررسی خواهند کرد.

تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی، عدم اجرای بند ه تبصره ۶ قانون بودجه ۹۶، گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عدم اجرای حکم قانونی بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم و رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری طبق اصل ۸۵ از دیگر موارد در دستور کار مجلس در جلسات هفته آینده خواهد بود.

نمایندگان همچنین گزارش کمیسیون عمران در مورد بررسی بخش‌نامه‌های وزارت راه در حوزه قانون نظام مهندسی، گزارش کمیسیون صنایع در مورد موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو، آسیب شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران با رویکرد حمایتی و تصویب تقاضای تحقیق و تفحض از عملکرد بانک مرکزی در ۵ سال گذشته را بررسی می‌کنند.