به گزارش برترین خبر ، مراسم دهمین یادواره شهدای روستای ورازان با ذکر برنامه توسط کربلائی عباس ملکی آغاز گردید .
درابتدا این مراسم با آیاتی چند از کلام الله مجید با صوت ملکوتی قاری برجسته ی کشوری آقای حاج جعفرملک پورکه به مجلس، معنویت خاصی بخشیدند آغاز گردید .
عباس ملکی مسئول ستاد برگزاری یادواره شهدا ی ورازان گفت : روستای ورازان با داشتن ۸شهید ، دوآزاده ، یک مفقودالاثروبیش از ۲۷جانباز و۶۰رزمنده باعث عظمت وافتخاراین روستا تا ابد خواهد بود.
این مقام مسئول باتقدیر وتشکرازفرماندهی سپاه ناحیه نوروفرماندارنورونماینده شهرستان نوشهر وچالوس وکلیه مسئولین شهری وسخنران ومداح ومردم شهید پرورروستای ورازان وروستاهای اطراف گفت: امروز گرد هم جمع شده ایم تا از سجایای ارزشمند و کرامات عدیده ی شهدای این روستا وشهدای مدافع حرم وشهدای غواص و گمنام سخنان گهربار و گهر زایی را از لسان سخنرانان برجسته و مجرب با گوش جان بشنویم هر چند سخن گفتن از جان نثاران راستین کاری صعب و دشوار است و به سختی حق مطلب ادا می گردد. تجلیل و تبجیل از شهدای گمنام ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مایه ی بقای انقلاب اسلامی است و به برکت شهدای انقلاب ، امروز ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی بر قلل رفیع و منیع افتخار ایستاده است.

با امید به اینکه در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و ….پاسدار واقعی ارزشها و اهداف نظام مقدس اسلامی بوده و با عمل به دستورات و احکام الهی و منویات بزرگ  مقام معظم رهبری ، الگویی شایسته برای جوانان و همه آحاد ملت به شمار آییم.
در ادامه حجت الاسلام سید نورالدین جلالی ضمن خوش آمد گویی وتقدیر وتشکر از مهمانانی که از سراسر کشور حضور پیداکردند وادای احترام به عموی جانباز خویش ،حجت الاسلام سید نبی جلالی  که به علت کسالت نتوانستند سخنرانی کنند، به وجود سراسر شور و نشاط مهمانان در این محفل الهی – معنوی که زینت بخش اندیشه های ناب و خالص دلیری ها و رشادت های غیورانه و غیرت مندانه ی شهیدان گمنام است ، شهیدانی که تا ابد نام و یاد پرافتخارشان ، بر صفحه ی سپید روزگار و در تاریخ اندیشه ها با عزت وعظمت و ابدی و سرمدی خواهدماند ، اشاره نمودند .
به یاد وبزرگداشت سالروز شهدای غواص کلیپ مربوط به آن پخش گردید.
غلامرضا نجفی از همکلاسی های شهید ارسلان علیپور وصیت نامه آن شهید را که در ۱۱/۹/۱۳۶۲ برای حضار خواند که نوشته بود شما ای پدرومادروخواهروبرادر من : مواظب باشید، شما صفوف خودرا محکم تر کنید وهیچ وقت از یاد خدا غافل نشوید ودر راه خدا باشید تا از شما خشنود شود وای ملت قلب امام را نشکنید وامام را ترک نکنید وسخنان امام را اطاعت کنید واز رهنمود امام در کار خود بکار ببرید و…
در ادامه امیر سرتیپ دوم غلامحسین دربندی معاونت اسبق روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی گفت : یادواره خودش رزمایش فرهنگی می باشد ویادواره برای جوانهای ما پیام دارد. ایشان گفتند اولین پیام رزمندگان این بود که قرآن را از یاد نبرید وبا ذکر نکته ای از شهید صیاد شیرازی گفت : از اوسوال شد که رمز موفقیت شما چه بود ؟ در جواب گفتند که هر موفقیتی که در زندگی بدست آوردم از نماز اول وقت بوده است . او از خاطرات دکتر آزاده ای گفت : در زیر شکنجه رژیم صدام با خواندن آیه قرآنی که در دست داشتم نور وانرژی مضاعف در من ایجاد می کرد .
سرتیپ دربندی جهت ارزشمند بودن یادواره شهدا  درادامه جمله ای از وصیت یک شهید خواندکه نوشته بود : ای امام مرا ببخشید که فقط یک بار به فرمانت شهید شدم  وشهیدی دیگر نوشته بود که اگر خدا شهادت را نسیبم کرد آن روز خبر تولدم می باشد چون شهادت مرگ نیست
در ادامه مراسم حاج مرتضی طاهری مداح پیشکسوت کشورمان ضمن تقدیر و تشکر از اجرای مراسم باشکوه یادواره شهدای روستای ورازان ‌نیز دقایقی در محفل دوستداران و ارادتمندان به مکتب ایثار و شهادت در وصف شهدا مداحی کردند.
در پایان جلسه عباس ملکی طی صحبتی با خبرنگارما یادآور شددندکه امروزمراسم پذیرائی ناهار درمنزل عموی شهید وحید جمشیدی و خانواده شهید علیپور انجام شد .
ملکی اظهار داشتند یادواره‌های شهدا جولانگاه مردان گمنامی است که به سوی اوج عزت و مردانگی پرگشودند و شمع راه ما شدند تا خودمان را پیدا کنیم و در روزمرگی ها ، عافیت طلبی ها و زرق و برق های زندگی کلیشه نشویم. یادواره گمنامانی است که نامداری را در بی نامی جستند. همان صفتی که برای انسان‌های شهرت‌طلب زجرآور است بی آنکه بفهمند همه اجرها در گمنامی است.و بدانیم قیام و کلام و پیام شهدا برای تقویت خط ولایت و تداوم بخشیدن خط امام و رهبری و بصیرت‌افزایی و خدمت‌ بی منت به مردم بوده است وپیچاندن عطر پاکی ، اخلاص و وحدت است در جامعه وانشاءاله بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم ولازم است از سید حسن جلالی وقربان جمشیدی وحسن جمشیدی وصابر حبیبی ونادر حبیبی واصغر نوروزی واحسان حبیبی وداریوش رمضانی وکلیه عزیزانی که برای اجرای هرچه بهتر این مراسم ما را کمک کردند تقدیر وتشکر نمایم .یاد وخاطره شهیدان علی جمشیدی وابوالفضل نیکزاد و ارسلان علیپور ،داود حبیبی ، غضنفر حبیبی ، علی نوروزی، وحید جمشیدی ، حسن مرتضوی ، ایمان رمضانی وفیروز ترجانی گرامی باد .

11

12

13

15

14

25