به گزارش برترین خبر، حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور درخطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران با بیان اینکه ازصفات متقین امید به عنایت پروردگار عالم و خواستن توفیق و عنایت از محضر پروردگار عالم است ،اظهار کرد: انسان با امید زندگی می کند و باید به سمت جایگاه حقیقی انسانی که آرامش مطلق و جایگاه فرشتگان عالم است حرکت کند و انسان باید وجدانش همیشه بیدار باشد و کاری نکند که خاموش شود.

 

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به شهادت اما جواد (ع ) گفت: امام جواد (ع) درسن کودکی بر کرسی علم و پاسخگویی سخت ترین سوالات متنوع مخاطبین قرارمی گیرد و جواب منطقی و وحیانی را می دهد ولی در دورانی جوانی و تنهایی و غربت به شهدا وبرزگانی از شهدا و امامان معصوم  در ۲۵ سالگی می پیوندد .

 

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به روز مقاومت و سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ سی و سه روزه در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی ،تصریح کرد: حزب الله لبنان که هم از بیرون و هم از درون در مقابل او ایستاندبا فرهنگ استقامت،مقاومت و ایثارو فداکاری ومتن تعالیم قرآن و برنامه های دینی توانست دشمنان را به عقب براند و رژیم صهیونیستی را با همه امکانات و ساز و کارهای جنگی شکست دهد.

*جریان مقاومت بهترین آموزه دینی برای رویارویی با دشمن

امام جمعه شهرستان نوربا بیان اینکه جریان مقاومت در حقیقت یکی از بهترین آموزه های دینی برای رویارویی با دشمن است، ااظهار کرد: ما حدود ۴۰ سال با تفکر مقاومت بعد از پیروزی انقلاب مقابل همه توطئه های همه دشمنان ایستادیم اگر آمریکا با تمام توان و حربه خود در عرصه جنگ اقتصادی به میدان آمده برای اینکه درهمه صحنه ها شکست خورده است.

وی در ادامه گفت : رئیس جمهور آمریکا در صحنه بین المللی برای تحریم همه جانبه ایران تنها مانده است.

 

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه مقاومت ملت قهرمان ایران و همچنین دستگاه های دیپلماسی و نظامی و پیوند عمیق بین بزرگان در داخل با گوش دادن به فرامین مقام معظم رهبری به اینجا رسیدند،تصریح کرد: ترامپ با تمام برنامه ها از معاهده بین المللی خارج می شود و تمام تلاشش بر این است که به هر طریقی کشور ایران را در عرصه اقتصادی مورد تنگنا قرار دهد تا بتواند انقلاب را تغییر و یا نظام را نابودکند.

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه اتحادیه اروپا ،چین ،هند، ترکیه برای همراهی با ملت ایران در مقابل سیاست آمریکا ایستاده اند افزود: این جریان مقاومت است ،هرچند به اتحادیه اروپا خوش بین نیستیم و اعتماد نمی کنیم  اگردستگاه دیپلماسی گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشد و این همراهی که دربین قوای دیپلماسی و مسلح اتفاق افتاده ادامه پیدا کند ،قطعا رئیس جمهور آمریکا در این صحنه شکست خواهد خورد.

*مفسد فی الارض حکمش اعدام است

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به استیضاح وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی که در پشت صحنه کشور چه داد و ستدی باهم داشتند، تصریح کرد: مفسد فی الارض حکمش اعدام است و اگراشخاصی فسادشان محرض شده و مفسد فی الارض هستند باید مجازات بر انها اعمال شود.

*نظارت دقیق دستگاه های نظارتی ،جلوگیری از احتکار

حجت‌الاسلام احمدی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به کشف کالاهای قاچاق مانند برنج خارجی و لوازم خانگی، آهن الات و خودرو نظارت دستگاه نظارتی باید به صورت ماهانه و هفتگی و روزانه و درست انجام شود و از دستگاه و خود دولت خواست تا مدیرانی که جنایت  و خیانت و دست اندازی در بیت المال کردند آنها را عزل کنند نه اینکه به جایی دیگر انتقال دهد.

وی با اشاره به اینکه کشور منبع ثروت و امکانات است اظهار کرد: فساد و تبعیض در عرصه اقتصادی باعث شد تا مردم نارحت شوند و گرنه مردم به رهبری و هرکسی که به انقلاب خدمت کند وفادارند و پای انقلاب ایستاده اند.

*حل مشکلات با ازدواج آسان

امام جمعه شهرستان نورازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها  را بهترین الگوی ازدواج و ساده زیستی دانست و افزود:اگر جهیزیه های  ساده و مهریه های کم و فرهنگ علوی و فاطمی را در مسیرازدواج بکار گیریم خیلی از مشکلات جامعه  حل می شود.

 

 

*خبرنگاران مجاهدان عرصه آگاهی بخشی

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه خبرنگاران مجاهدان عرصه آگاهی بخشی هستند،تصریح کرد: خبرنگارمتعهد باید مطالبه گر و نقد منصفانه داشته باشد وهمچنین  آستانه تحمل مسئولین باید بالا باشد .

*خبرنگار کلید حل مشکل

وی با اشاره به اینکه خبرنگار و رسانه کلید حل مشکل است، اظهار کرد: خبرنگار به عنوان نماینده مردم از مسئولین مطالبه می کند ومسئولین باید شفاف پاسخگو باشد.

 

امام جمعه شهرستان نور گفت: خبرنگار متعهد باید دقت داشته باشد با قلمش در عرصه تخریب دیگران و سلیقه ای و جناهی عمل نکند و در عرصه وحدت و انسجام جامعه قلم برند.

*نقش محوری خبرنگارن در امیدآفرینی

وی در پایان یادآورشد :خبرنگاران در امیدآفرینی نقش محوری دارندو مراقب باشند انعکاس دهنده اخباری نباشند که پادوی دشمنان شناخته شوند.