به گزارش برترین خبر ، جامعه امروز نیازمند شهروندانی قانونمند و منظم است و مدرسه بهترین مکان برای تربیت شهروند قانون‌مدار است.

مدیر کل آموزش پرورش با بیان این که یکی از سنسورهای اصولی آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید توسعه ی  مشارکت مردمی است اظهار کرد: مدرسه و آموزش و پرورش هیچ گاه به تنهایی به وسیله دولت نمی تواند مدرسه را اداره کند و یکی از وظایف اصلی مدیریت دراداره مدارس دولتی، مشارکت اولیا و خیرین است.

وی افزود: در سال گذشته در دولت تدبیر و امید  در سطح استان مشارکت مردمی را توسعه دادیم و توانستیم بیش از ۶ برابر اعتبارات دولتی برای بهسازی مدارس بهره بگیریم که امسال این مبلغ بیشتر از سال قبل بوده است.

قاسمی با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر وامید  نرخ دانش آموزان  در مدارس غیر دولتی ۷/۱۴ درصد بود و طی سه سال تدبیر امید این نرخ به ۲۱ درصد، حدود دو برابر میانگین کشوری رشد داشته تصریح نمود: از برنامه های قطعی دولت تا سال ۱۴۰۰ ارتقاء این نرخ  به ۲۵ درصد است که سالانه باید ۲ درصد رشد داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: مسئولان آموزش و پرورش به تربیت دانش‌آموزان اهمیت داده تا شهروندانی منظم و قانونمند برای آینده پرورش دهند چرا که این مساله می‌تواند به توسعه جامعه‌ای قانون محور منجر شود.

سید علی قاسمی در جلسه مدیران  مدارس سه مقطع آموزش و پرورش شهرستان نور، تاکید کرد: جامعه امروز نیازمند شهروندانی قانونمند و منظم است و مدرسه بهترین مکان برای تربیت شهروند قانون‌مدار است.

وی گفت: توجه بیشتر به دانش‌آموزان و معلمان باید در دستور کار قرار گیرد تا شاهد توسعه فرهنگ در جامعه باشیم.

قاسمی اظهار داشت: در مدارس باید دانش‌آموزان به حقوق و تکالیف خود آشنا شوند و خود را برای حضور فعال به عنوان شهروندی که به قوانین و مقررات و اصول شهروندی احترام می‌گذارند، فراهم کند.

وی در پایان تعداد دانش آموزان با احتساب نوآموزان پیش دبستانی را حدود ۵۲۰ هزار نفراعلام نمود.