به گزارش برترین خبر ، قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با ایسنا مازندران،با اشاره به وضعیت کابینه اظهار کرد: ۱۸۷ نماینده مجلس طی نامه ای از رئیس جمهور خواستند که برای ترمیم کابینه چاره اندیشی شود؛ در نامه تاکید شده که خود شخص رئیس جمهور کابینه را خصوصا در حوزه اقتصادی ترمیم کنند.

وی با بیان این که دو هفته تعطیلات مجلس هم به اتمام رسید و منتظر بودیم تا این تغییرات و ترمیم اتفاق بیفتد تصریح کرد: اگر این گونه نشود مجلس ممکن است خود راسا اقداماتی را انجام دهد و برخی از وزرا حتی شاید به سمت استیضاح هم بروند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از این که دولت قدم درستی برای تغییر کابینه انجام دهد تصریح کرد: روز یکشنبه وضعیت دلار و سکه رو به صعود رفت و این نشان می دهد که راهکارهای دولت برای حل این چالش علمی، فنی و کارشناسانه نبود.

احمدی لاشکی با ابراز امیدواری از این که رئیس جمهور خود راسا برای ترمیم کابینه ورود پیدا کند یادآور شد: با تغییر و ترمیم کابینه می توان از نظر روانی آرامشی را به مجموعه کشوری برگرداند اما اگر این کار انجام نشد پیش بینی من این است که مجلس اقدام خواهد کرد.

وی تاکید کرد: اگر دولت به ترمیم کابینه اقدام کند بسیار مطلوب تر است زیرا تعامل بین دولت و مجلس تا حدود زیادی محفوظ می ماند؛ در غیر این صورت این تلقی ایجاد می شود که بین مجلس و دولت شکاف وجود دارد و هماهنگی لازم بین این نهادها وجود ندارد.

احمدی در پاسخ به این پرسش که انتخاب وزرای جوانی مانند وزیر ارتباطات تا چه اندازه در فضای فعلی امید بخش است بیان کرد: ملاک اصلی فعل و عمل بوده که تا به امروز وزیر ارتباطات خوب عمل کرده است؛ جوانی وی انگیزه برای پیشبرد کارها را بیشتر کرده و ضمن این که تلاش های وی مورد تائید بوده است به خوبی توانست فضا را به پیش ببرد.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در اشاره به این که آیا کابینه باید از افراد مسن و با تجربه استفاده کند یا جوان یادآور شد: باید افراد مسن دارای تجربه و افراد جوان کنار هم قرار گیرند تا این دولت موفق تر از گذشته باشد؛ اشکالی هم ندارد حتی دو تا سه عضو جوان به کابینه اضافه شود.