برترین خبر ،  واقعه ی عاشورا ، با همه ی بزرگی مصیبت و بی هماوردی فجایعی که بر بزرگترین انسانهای تاریخ داشت، درسهای فراوانی دارد. توجه به این مسئله که در کنار شور حسینی نباید شعور حسینی فراموش شود و از قطره قطره اشکهایی که بر اباعبدالله (علیه السلام) ریخته می شود باید درس گرفت و در زندگی به کار بست، خود از درسهای عاشوراست.

سید صابر سجادی در مراسمی که به مناسبت سومین شب شهادت امام حسین(ع) و یارانش با حضورعزاداران حسینی، هیئات مذهبی و مسئولان شهرستان در حسینیه هیئت انصارالمحسن خیابان طالقانی، برگزار شد، با بیان اینکه امام حسین (ع) و یارانش مظهر آزادی و آزادگی در طول تاریخ برای انسانیت است اظهار کرد: دوام و قوام و عظمت  قیام امام حسین (ع) و یارانش  هرساله بر همه جهان پررنگ تر و عاشورا نمایان تراست.

وی با اشاره به اینکه مکتب امام حسین (ع) مکتب حوریت آزادگی، سیره حسینی ،سیره خاموش نشدنی است افزود: شهیدانی چون علی جمشیدی و فرماندهان و جانبازان همه و همه از همین هیئت های امام حسین (ع) برخواستند.

شهردار نور تاکید کرد: در طی ۲۰ماه که از خدمتم در شهرداری نورمی گذرد، با کمک اعضای شورای شهر ۵ پروانه مسجد و هیئت صادر شد که چند مجوز دیگر هم در دستور کار قرار داده شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه براساس ظرفیت ها و شاخص های شهرداری که موجود می باشد، باید به عنوان یک شهر نمونه گردشگری ورود پیداکنیم تصریح کرد: به موازات اینکه این شهر در حال رشد و توسعه است باید از لحاظ فرهنگی هم توسعه چشمگیری داشته باشیم تا بتوانیم خلاء هایی که درجوانان شهر وجود دارد را مورد جبران قرار دهیم.

سید صابر سجادی با اشاره به اینکه گرداندن هیئت های مذهبی کار بسیار مشکلی می باشد خاطر نشان کرد: شاخص های هیئات مذهبی مداح، روحانی، و مردم هستندکه خود مردم با هزینه کرد خودشان باعث شکل گیری هیئات مذهبی می شوند و وابسته به هیچ نهاد دولتی نیستند و این خود، استقلال هیئات را می رساند.

وی در پایان از اعضای شورای شهر خلیل ذکایی، کوهیار سالار، نعمت الله یوسفیان، مهدی نیک نژاد،کامران جعفری، سید رضا حسنی و هیات انصار المحسن و هیات محبان اهل بیت و دیگر هیات های بزرگ و کوچک شهرستان نور که در این مراسم شرکت نمودند تقدیر و تشکر نمود.

1

2

3

4

5

dsc_0165

dsc_0167

dsc_0170

dsc_0173

dsc_0181

dsc_0183

dsc_0185

dsc_0186

dsc_0187

dsc_0188