به گزارش برترین خبر ، علی نبیان در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید روزانه سه هزار تن زباله در مازندران گفت: با اجرای طرح تفکیک می تواند ۳۰ درصد زباله معادل هزار تن را از مبدا و خانه تفکیک کرد.

وی پیشرفت زباله سوز نوشهر را بیش از ۹۰ درصد اعلام کرد و افزود: زباله سوز ساری نیز تا اوایل سال آینده تکمیل و نهایی می شود.

معاون عمرانی استانداری مازندران درباره پروژه های عمرانی ورزشی خاطرنشان کرد: از محل ۲۷ صدم تامین منابع بودجه سنواتی، مقرر شد نسبت به تکمیل پروژه های نیمه کاره آموزش و پرورش و ورزش و جوانان اقدام شود.

نبیان در مورد تکمیل پروژه راه های استان با اشاره به بهره برداری از پروژه ملی جاده ساری – تاکام در سال آینده تصریح کرد: کمربندی ساری و بابل بهره برداری شده و کمربندی رویان، تونل کمربندی چالوس نیز در دولت کنونی اجرایی شده است اما برای کمربندی ۶ شهر دیگر غرب استان نیز ردیف مالی مشخصی در نظر گرفته ایم؛ اکنون کمربندی نشتارود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان این که در محور هراز، اجرای پروژه پیشرفت فیزیکی مناسب دارد و سه پل در این محور دردست ساخت است، یادآور شد: اقدامات مناسبی در آزاد راه تهران – شمال در حال انجام است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران درباره مرمت مسجد جامع ساری گفت: تامین منابع لازم برای مرمت مسجد جامع و تاریخی در حال پیگیری است و طراحی براساس طراحی اولیه مسجد صورت می گیرد.

منبع:ایسنا