به گزارش برترین خبر ، روزنامه آمریکایی “مینت پرس نیوز” (Mint Press News) با انتشار گزارشی تحت عنوان “طبل جنگ آمریکا: کاخ سفید ایران را به جنگ تهدید کرد”، به انتقاد از سیاست های جنگ افروزانه دولت ترامپ پرداخته است.

در این گزارش می خوانیم:

««مایکل فلین، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای فوق العاده جنگ افروزانه ایران را به اقدامات بی ثبات کننده در سراسر خاورمیانه متهم کرده و عنوان کرد که آمریکا از امروز ایران را در کانون توجه قرار داده و رسما به ایران هشدار می دهد.

او ایران را به خاطر آزمایش موشکی اخیر این کشور محکوم کرده و همچنین بدون ارائه هیچ دلیلی ایران را مسئول حمله حوثی های یمن به کشتی جنگی عربستان سعودی معرفی کرد.

فلین عنوان کرده است که “حمله به کشتی جنگی عربستان سعودی یکی از حادثه های شش ماهه اخیر است که در آن حوثی های آموزش یافته و تجهیز شده توسط ایران، کشتی های آمریکایی و سعودی را تهدید می کنند. ایران به تهدید آمریکا و متحدانش در منطقه ادامه می دهد.”

نه او و نه هیچ شخص دیگری در دولت ترامپ مدرکی برای تجهیز و آموزش حوثی های توسط ایران ارائه نکرده اند. اما آنچه روشن است این است که عربستان سعودی با همکاری آمریکا و کشورهای خلیج [فارس] جنگی خونین را در یمن برافروخته اند که بیش از ۱۰٫۰۰۰ نفر در آن کشته شده اند. جنگنده های سعودی با حمایت نیروهای مسلح آمریکا شهروندان را کشته و به بیمارستان ها و تاسیات غیر نظامی حمله می کنند.

اظهارات فلین پس از آن بود که سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهارات جنگ افروزانه ای را علیه برنامه موشکی ایران عنوان کرد. او آزمایش موشکی ایران را غیر قابل قبول خوانده و عنوان کرد که ما موضعی محکم در مقابل ایران خواهیم داشت.

ایران بارها ادعای توانایی حمل کلاهک هسته ای توسط موشک های آزمایش شده را انکار کرده است. آژانس بین المللی انرژی هسته ای که نهاد بین المللی مسئول نظارت بر قطعنامه ۲۲۳۱ است این موضوع را تایید کرده است. بیانیه وزارت امورخارجه ایران عنوان کرده است که آزمایش های موشکی “جزء جدایی ناپذیر” برنامه دفاعی ایران است و نظرات ارائه شده در رابطه با برنامه موشکی این کشور را ناشی از انگیزه های سیاسی دانسته است.

اسرائیل، نزدیک ترین متحد واشنگتن در خاورمیانه که با کمک و همکاری آمریکا تا دندان مسلح شده و زرادخانه هسته ای خود را ساخته است به سرعت آزمایش موشکی اخیر ایران را محکوم کرده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل می گوید بر دولت ترامپ فشار می آورد تا تحریم های اقتصادی جدیدی بر ایران تحمیل نماید.

چنین اظهارات جنگ افروزانه ای علیه ایران می تواند به درگیری و جنگی بیانجامد که دیگر کشورهای خاورمیانه و جهان را نیز به سرعت درون خود می کشد. در حالی که کمتر از دو هفته از دوران ریاست جمهوری ترامپ می گذرد، دولت ترامپ نشان داده که با نظامی گری و جنگ افروزی به دنبال برداشتن هر مانعی از سر راه منافع ثروتمندانی است که این دولت در واقع نماینده آنان است.»»/jamnews