به گزارش برترین خبر ، سلیاکتی روستایی در هفت کیلومتری شهر نور با جمعیتی حدود ۲ هزار نفرو وسعت حدود ۴۵۰ هکتاراز توابع بخش مرکزی و درجاده نور به چمستان واقع شده است.

سلیاکتی ۱۴ آلاله سرخ را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده و همچنین وجود ۱۰ چهره علمی،فرهنگی و ورزشی این منطقه را متمایز از دیگر روستاهای بخش مرکزی کرده است.

عمده مشکلات روستا را می توان مسکوت بودن پل سلیاکتی واقع در جاده نور به چمستان که تصادفات بسیاری را به همراه داشتهو نیمه تمام ماندن دیوار حفاظتی رودخانه آن، افت فشار آب و برق و همچنین عدم وجود سالن و امکانات ورزشی و کتابخانه عنوان کرد.

ابوذرسبحانی دهیار روستای سلیاکتی در گفت‌ وگو با ایسنا مازندران با تبریک ۱۴ تیرماه روز دهیار به همه دهیاران زحمتکش عرصه تلاش و سازندگی روستاها اظهار کرد: روستای سرسبز سلیاکتی با دارا بودن بیشترین زمین های برنج در منطقه به دلیل دست نخورده بودن زمین های کشاورزی و حفظ زمین های شالی نیاز مبرم به سد انحرافی هدایت آب ها به زمین های شالی در مواقع بحران آب دارد.

وی افزود: البته ناگفته نماند که سد الیمالات در سال های گذشته به همین منظور و مختص کشاورزان احداث شد اما در حال حاضر با تبدیل شدن این سد به منطقه گردشگری و تفریحی،دیگر آب موجود در آن برای کشت برنج استفاده نمی شود.

سبحانی با اشاره به این که دهیاری به‌عنوان نهاد مردمی نقش سازنده‌ای در فرهنگ عمومی و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها دارد تصریح کرد: با انتخاب دهیاران در روستا فعالیت های عمرانی و فرهنگی بسیاری در روستاها انجام شد که شاید همه فعالیت دهیاران به چشم مردم روستا دیده نشود اما نتیجه اش ماه ها یا شاید سال ها بعد مشاهده می شود.

سبحانی در ادامه با اشاره به این که طی سال های گذشته تقاضای داشتن پایگاه اورژانس ۱۱۵ و آتش نشانی را داده ایم ،تصریح کرد: با توجه به اینکه در مسیر جاده نور به چمستان هیچ پایگاه امدادی وجود ندارد؛علیرغم پیشنهادات ارائه شده تاکنون هیچ اقدامی در این مورد صورت نگرفت.

دهیار روستای سلیاکتی با اشاره به این که این روستا دارای ظرفیت های فراوانی است یادآورشد: تلاش و همت ما و اعضای شورا در روستا با حمایت مسئولین استانی و شهرستانی به نتیجه ای مطلوب جهت رشد و آبادانی روستا می رسد.

گفتگواز: خانم تذکاری