خبرنگارو عکاس برترین خبر؛ زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر، بیژن پولادی نماینده عالی دولت در شهرستان نور گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری شهدای ورزشکار دو مسلک پهلوانی و قهرمانی را به یادگار گذاشتند.

وی با اشاره به ۵۱۳۹ شهید ورزشکار در دوران دفاع مقدس، ۱۴۹ شهید ورزشکار در دفاع از حرم و ۱۷ شهیده زن ورزشکار در دوران دفاع مقدس و بعد از آن افزود: امروز تاسی گرفتن از مرام پهلوانی و قهرمانی شهدا باید نگاه و الگوی رفتاری ورزشکاران در ادامه مسیر باشد.

فرماندار شهرستان نور ادامه داد: ورزشکاری که مقابل رژیم صهیونیستی در دفاع از مردم مظلوم از مسابقه امتناع می کند همان مرام پهلوانان و جهاد اکبر است در حالی که می تواند مبارزه کند اما از همه امتیازات خود برای دفاع از مظلوم می گذرد.

وی در خصوص تکریم از مقام شامخ مادران و همسران شهدا گفت: قطعا زمانی که این مادران و همسران عزیزان خود را از دست دادند، صبرشان آن ها را استوره کرد و تجلیل از آن ها کمترین کار در مقابل ایثار آن ها است و همه وظیفه داریم آرمان های شهدا را دنبال کنیم.

پولادی با اشاره به اینکه باید ببینم شهدا چه مسیری رفتند و چه هدفی دنبال کردند، خاطرنشان کرد: مسئولان انقلاب اسلامی برای جاویدان کردن راه شهدا در سیر تحول انقلاب و رسیدن به تحول نوین اسلامی باید در تراز و ذیل رفتار و منش شهدا باشند.

حجت الاسلام یوسفی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه نور با اشاره به اینکه شهدا سالکان و مجذوبان الهی بودند، اظهار کرد: شهدا اولیایی هستند که از تجارتخانه دنیا نهایت استفاده را کردند و تمام هستی خود را پای کار آوردند‌.

وی تصریح کرد: سلوک غایبانه، حاضرانه، عاشقانه، مومنانه، مهاجرانه، مجاهدانه، عارفانه از جمله سلوک هایی است که شهدا آن ها را طی کردند.

حجت الاسلام یوسفی گفت: شهیدان علاوه بر پاک کردن خود، اصلاح دیگران و جامعه را انجام دادند.

وی با بیان اینکه شهدا خون دادند تا حجاب بماند، افزود: بنا به فرمایش امام وصیت نامه شهدا سند ما هستند، بخوانید و به آن ها عمل کنید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه نور با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت: مردم باید یک نماینده اصلح، متعهد به نظام و انقلاب و جهادی را انتخاب کنند.

کلیج رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور گفت: ورزشکاران از همان ابتدای جنگ تحمیلی در کنار مردم بودند و در میدان جنگ راه خود را ادامه دادند.

وی تصریح کرد: شهدای ورزشکار همان دلاور و قهرمانانی هستند که افتخار دفاع از کیان و مملکت را به کسب مدال های رنگانگ ترجیح دادند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان نور خاطرنشان کرد: شهدای ورزشکار نمادی از غیرت و جوانمردی هستند که پلاکشان مدالشان شد.

وی یادآور شد: شهدای ورزشکاران بهترین الگو و استوره و انگیزه برای جوانان هستند.

شهرستان نور بیش از ۶۰۰ شهید در راه آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است که ۱۷ شهید، جزء شهدای ورزشکار منطقه محسوب می شوند.

 

مدیر مسئول: هادی جوزن