به گزارش برترین خبر ، قاسم احمدی در نشست با خبرنگاران در چالوس با اشاره به انعکاس خبری از سوی روابط عمومی استانداری مازندران مبنی بر مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی استان در معرفی مناطق آزاد و ویژه اظهارکرد: این که در این مصوبه آمده است که بندر امیرآباد به عنوان بندر آزاد تجاری و سایرشهرها از جمله نور،محمود آباد،آمل،رامسر، فریدونکنار و نوشهر به عنوان مناطق ویژه اقتصادی معرفی شده است باید گفت که از استاندار مازندران انتظار نداشتم چنین احساسی عمل کند.

وی با بیان این که این مصوبه نیازمند بازنگری است، افزود: پرونده منطقه آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس بسته شد و این کمیسیون این طرح را به صحن علنی فرستاد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این که از سال ۸۹ نوشهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی معرفی شده است، تصریح کرد: نباید با شعور مردم غرب استان بازی کرد، از سال ها قبل این امتیاز به بندر نوشهر داده شده است.

احمدی با گله مندی از برخی نمایندگان مجلس در مازندران گفت:انتظار می رود همکاران من در این زمینه صحبت های عقلانی و منطقی داشته باشند و باید به صورت تساوی استان دیده شود.

وی با اشاره به این که رعایت عدالت موجب ایجاد نگاه شرق و غرب استان می شود، تاکید کرد:به بندر نوشهر با ۱۰۰ سال قدمت نباید این گونه نگریسته شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که تا زمانی نگاه به غرب استان مازندران چنین باشد مردم به دنبال استانی جدید هستند، خاطرنشان کرد: نمایندگان استان در شورای برنامه ریزی و توسعه نگاه عادلانه و عدالت محور داشته باشند و از استاندار مازندران انتظار این است که سریعا نسبت به بررسی و بازنگری موضوع اقدام کند.

وی با بیان این که در مازندران شرایط لازم برای سه منطقه آزاد تجاری و اقتصادی وجود دارد، تاکید کرد: نوشهر و چالوس به عنوان منطقه آزاد گردشگری، بابلسر و فریدونکنار به عنوان منطقه تجاری، فناوری و بندر امیرآباد به عنوان منطقه تجاری، صنعتی درنظر گرفته شود.