به گزارش برترین خبر ؛ سید محمود حسینی پور استاندار مازندران به همراه عبدالرضا بابایی فرماندار شهرستان نکا و مسوولین استانی و شهرستانی ضمن بازدید از باغ نمونه مرکبات در روستای بایع کلا نکا در جمع خبرنگاران گفت: اگر بخواهیم در بین کشورهای همسایه فعالیت و رقابت کنیم بدون شک رقابت از نظر کیفیت و استانداردهای بهداشتی مورد تاکید است. ‎

نماینده عالی دولت در استان مازندران با عنوان اینکه عرضه محصولات باغی استان مازندران بصورت مستقیم و بدون واسطه در مناطق مختلف شهرداری تهران آغاز شده است ادامه داد:
در تمامی شهرستان های استان مازندران دستورات لازم جهت عرضه محصولات باغی به مردم با قیمت مناسب صادر شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تولید و تقویت آن مورد تاکید مقام معظم رهبری است گفت:
باغی که در روستای بایع کلا وجود دارد ،یک باغ نمونه و الگویی برای تمامی باغداران استان است.
اگر بخواهیم در بین کشورهای همسایه فعالیت و رقابت کنیم بدون شک رقابت از نظر کیفیت و استانداردهای بهداشتی در محصولات مورد تاکید است.

حسینی پور در ادامه با اشاره به این که شناسنامه دار کردن باغات با حضور وزیر جهاد کشاورزی در استان مازندران آغاز شده است تصریح کرد:
مشتری تا مبلغ ۱۱ هزار تومان جهت خرید محصولات این باغ نمونه اعلام آمادگی کرده است که نشان از کیفیت بالای محصولات آن دارد.

استاندار مازندران با بیان این که کیفیت این محصولات مطلوب و صادراتی است گفت:
محصولات ما براساس تجربیات بومی و علم ایرانی طراحی شده است،در بخش تجزیه باغ و سموم، ابتکارات قابل توجه بومی و محلی بکار گرفته شده است و درختان این باغ فاقد سم و مضرات آن و آماده صادرات و بهره برداری هستند .

وی با بیان این که سه کشور چین، روسیه و هند به عنوان بازارهای هدف محصولات مرکبات مازندران هستند تصریح کرد :
هدف اصلی ما صادرات مرکبات است و سازمان جهاد کشاورزی باید فعال تر از وضعیت کنونی عمل کند تا شاهد رعایت استاندارد ها در همه زمینه ها باشیم.

حسینی پور در خصوص جدیت در رعایت استانداردهای کیفیتی محصولات خاطر نشان کرد:
افرادی که استاندارد های بهداشتی را در تولید و عرضه محصولات باغی و مرکبات رعایت نمی کنند، باید با آنان برخورد قانونی صورت گیرد.

خبرنگار: مهناز قبادی