به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان مازندران-نوشهر،”هادی بزرگی مازندرانی “اظهار داشت: تعداد ۲۸ قطعه زمین که توسط دامداران سنگ چین و مورد تصرف قرار گرفته بود در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع آزاد شد .

به گفته بزرگی این اقدام با دستور مقام قضایی و با حضور مامورین کلانتری مرزن آباد و نیروهای یگان این اداره صورت گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس با اشاره به اینکه در بحث حفاظت از عرصه‌های ملی رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد ، تصریح کرد: در این خصوص یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه‌ها را مورد رصد قرار می‌دهد و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

بزرگی نقش مردم را در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند، بهترین حفاظت کننده عرصه‌های منابع طبیعی خود مردم هستند که نقش اساسی را در حفظ این مواهب الهی دارند.

وی عنوان کرد: فرهنگ سازی در خصوص حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی یکی از مؤلفه‌های مهم و ضروری است که در این ارتباط نقش رسانه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

بزرگی در پایان تاکید کرد: از عموم مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند