استانها » مازندران
کد خبر : 20142
یکشنبه - 25 اردیبهشت 1401 - 00:06
استاندار مازندران :

ورود به بازار منطقه‌ای راهبرد اصلی صنایع غذایی باشد

استاندار مازندران حرکت به سوی تولید دانش‌بنیان را یک ضرورت برای تولید دانست و گفت : راهبرد اصلی مجموعه‌های صنایع غذایی و تولیدی باید ورود به بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای باشد. ‎

ورود به بازار منطقه‌ای راهبرد اصلی صنایع غذایی باشد

به گزارش برترین خبر و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، سید محمود حسینی پور که طی ۴۸ ساعت گذشته جهت تنظیم بازار و افزایش توزیع مرغ بازدیدهای مستمری را از واحدهای تولیدی و سردخانه های مرغ منجمد استان به عمل آورد ، در بازدید از گروه تولیدی صنایع غذایی ساوانا ، با اظهار این که نظم و انضباط مجموعه های تولیدی دانش بنیان نظیر این مجموعه درخور توجه است و باید به دیگر واحدهای تولیدی تسری یابد، افزود : تکنولوژی های نوین در این مجموعه کشتارگاهی استفاده شده است و همین که در شرایط سخت تحریم، این واحد اقتصادی توانست به تولید کشور کمک کند، جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد : توسعه همه جانبه و تکثیر این واحد عظیم در تولید سایر محصولات طیور و هدفگذاری برای ورود به بازار منطقه و کشورهای اروپایی که در ۱۰ سال آینده جهان با مشکل امنیت غذایی مواجه می شوند، به عنوان راهبرد اصلی این مجموعه می تواند نقش موثری را ایفا کند و نیازمندی های کشور ما را نیز برطرف نماید.

حسینی پور گفت : در مازندران برنامه های توسعه محور زیادی بویژه در بخش گردشگری داریم که این نوع مجموعه ها در وهله نخست می توانند نیازهای استان که در این زمینه بالاست را تامین کند.

وی افزود : مازندران، استان گردشگر پذیری است و مجموعه اقامتگاه های گردشگری با توجه به نیاز گردشگران خارجی باید از محصولات تولیدی این نوع واحدها بهره مند شوند و در سبد غذایی مراکز گردشگری استان و شهروندان مازندرانی مورد بهره برداری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت : تحرک در سایر واحدهای تولیدی در این حوزه و توسعه رقابت پذیری در این عرصه از مسائل مهمی است که مجموعه های بزرگ تولیدی باید در این خصوص اهتمام کنند.

وی تصریح کرد: مشکلات این واحد بزرگ تولیدی در حوزه آب و محیط زیست بصورت جدی پیگیری می شود و می بایست به نقطه ای برسیم که در این مجموعه پنج هزارنفر مشغول بکار شوند.

حسینی پور با اشاره به این که گروه تولیدی ساوانا با تلاش و جدیت و انگیزه توانست اراده یک مازندرانی را در عرصه رقابت صنعت غذایی هم در عرصه داخلی و هم خارجی به منصه ظهور برساند، گفت: توسعه واحد های تولیدی اینگونه در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی در دستور کار این مجموعه قرار گیرد.