به گزارش برترین خبر ، به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار مرتضی میرزایی افزود : به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت های ماموریتی، در دستور کار قرار گرفت و در اجرای این طرح، ماموران انتظامی شهرستان نور با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوئین در آن شهرستان شدند.

وی گفت : کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان نور در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه های تولید ارز دیجیتال در یک مرغداری کرده بودند دستگیر کردند.

سردار میرزایی با اظهار این که ۵۱ دستگاه ماینر قاچاق به همراه متعلقات آن در بازدید از محل کشف شد ، افزود : برابر نظر کارشناسان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی، تاکید مقام معظم رهبری در شعار سال مبنی بر رونق تولید را فرصت مغتنمی برای پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی گامی موثر در حمایت از تولید داخلی و سرمایه گذاری داخلی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری خواهد شد.