به گزارش برترین خبر ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری  با بیان اینکه این بسته‌ها شامل کیف، انواع لوازم‌التحریر و … است، افزود: ارزش ریالی هر بسته ۱۰۰ هزار تومان است و در مجموع ۵۰۰ میلیون ریال از محل عوائد موقوفات هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: در توزیع این بسته‌ها دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که از سوی ارگان‌هایی چون کمیته امداد، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و معتمدین محلات به آموزش و پرورش معرفی می‌شوند، در اولویت هستند.

حجت الاسلام حیدری با تاکید بر ایجاد وقف های جدید با نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان و دانشجویان خاطر نشان کرد: این طرح هر ساله با هدف محرومیت‌زدایی از دانش‌آموزان بی‌بضاعت صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه موقوفه میرزا مهدی خان اشرفی در بهشهر یکی از موقوفات شاخص استان مازندران با نیت کمک به دانش آموزان نیازمند است، ادامه داد: شهرهای آمل، بابل، بهشهر و لاریجان مجری طرح مهر تحصیلی هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه عواید موقوفات حوزه تحصیل و کمک به دانش آموزان در راستای نیت واقف هزینه می شود، اضافه کرد: تمامی عواید موقوفات استان بر اساس نظر واقف در وقف نامه عمل می شود و هیچ گونه انحرافی در آن وجود ندارد.

وی ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را عامل بسیار مهمی در رشد و شکوفایی ابعاد مختلف استعدادهای جامعه دانست و بیان کرد: هر کسی در ترویج فرهنگ وقف قدم های مثبتی بردارد آن فرد هم از ثواب وقف بهره می برد و چه بهتر است همه ما در ترویج فرهنگ وقف گام برداریم.

این مسئول با بیان اینکه همه جامعه و مردم از ثمرات و برکات وقف برخوردار می شوند، گفت: موقوفاتی در استان در راستای کمک به بیماران نیازمند و تجهیز بیمارستان ها وجود دارد که سلامتی به مردم هدیه می دهد و این مسئله بسیار ارزشمند است و ثمرات فراوانی دارد.