به گزارش برترین خبر ، “علی کلهر”  امشب در همایش مداحان مازندران با محوریت جهاد تبیین و بصیرت در آمل، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹ هزار مداح، ذاکر و نوحه خوان اهل بیت در استان شناسایی شده که همه این افراد در مناسبت‌ها و اعیاد مذهبی اهل بیت در وصف خاندان اهل بیت نواحی خوانی و مداحی می‌کنند.

وی یکی از برنامه‌های ویژه و استراتژی کانون مداحان مازندران را جهاد تببین در تجمعات مردمی و محافل رسمی و مناسبت‌ها در استان بیان کرد و ادامه داد: در این رابطه کارگروه‌های ویژه‌ای تشکیل شده و مداحان در راستای دروغ پراکنی و خرافه گویی دشمنان نقش آفرینی خواهند کرد.

رئیس کانون مداحان مازندران تصریح کرد: مداحان هم در جهاد تبیین وظیفه و رسالت روشنگری دارند و در کنار متولیان حوزه فرهنگی به نوعی طلایه داران تبیین هستند.

کلهر با اشاره به اینکه در دوسال گذشته کانون مداحان مازندران کارهای بزرگی را انجام داده است، گفت: یکی از این کارها در بحث جهاد تبیین است که با تمام وجود مداحان پای کار آمدند.

وی یادآورشد: یکی از اقدام‌های خوبی که کانون مداحان مازندران در پیش گرفته همراهی و همکاری نزدیک با بسیج مداحان مازندران است که خوشبختانه در راستای هدفی مشترک در رثای اهل بیت(ع) و معرفی به نسل‌های بعد و ماندگاری در تاریخ بدون تحریف اقدام کنند.