به گزارش برترین خبر ، حسین حسن نژاد یکشنبه شب در مراسم روز جهانی گردشگری با اظهار اینکه بخش گردشگری می‌تواند در قالب فعالیت‌های اثرگذار نقش آفرینی کند به حرکت معکوس در این حوزه اشاره و اضافه کرد: هرچه قدر حوزه فناوری بیشتر شود کارکرد گردشگری افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به مهم بودن فعالیت‌های گردشگری یادآور شد: اگر سفر به دل آگاهی و افزایش بینش کمک کند می‌تواند منجر به بستر توسعه شود و علاوه براین شادابی اجتماعی از کارکردهای گردشگری است.

حسن نژاد با عنوان اینکه فرصت‌ها و امکانات گردشگری فرصتی برای شادابی اجتماعی فراهم می‌کند، تصریح کرد: این کار سبب افزایش پذیرش و مشارکت اجتماعی می‌شود و همه فرهنگ‌ها و هویت‌ها می‌توانند مکمل هم باشند و برخی از فرهنگ‌ها می‌توانند به زایش و یا اصلاح فرهنگی دیگر ختم شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اظهار اینکه انسان در سفر می فهمد که در سفر است و یاد می‌گیرد که در طبیعت با طبیعت انس گیرند، ادامه داد: همه فعالیت‌های ما در عرصه طبیعت رخ می‌دهد و فرصتی برای ما در حوزه پیوند اجتماعی است.

وی افزود: اگر به فکر فرصت‌های اشتغال هستیم باید باور کنیم که کسانی که سیاستگذار هستند نگاه و اطمینان را داشته باشند که گردشگری موتور محرکه اقتصادی کشور است.

وی بابیان اینکه بیش از ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی جهان از حوزه گردشگری است، تصریح کرد: گردشگری می‌تواند منجر به تجارت بین المللی شود.