به گزارش برترین خبر ، محمود شالویی چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اولین گذرگاه فرهنگی استان به زودی در خیابان آیت الله سعیدی بابل ایجاد می شود تصریح کرد: این طرح در تمام شهرهای مازندران ایجاد خواهد شد.

شالویی افزود: یک نظرگاه که محل عبور  و محل نظر محیطی است به این امر اختصاص می یابد تا برای مردم بومی و افراد داخلی و گردشگران این امکان فراهم شود تا با ظرفیت های فرهنگی هر شهر بیشتر آشنا شوند.

وی اظهار داشت: بسیاری از برنامه های ما در سالن ها برگزار می شود ولی ما به دنبال این هستیم تا در جاهایی که مکان فضای باز وجود دارد، این برنامه ها را از این حالت  ویترینی خارج و وارد زندگی مردم کنیم و برنامه ها صرفا مختص افراد خاص و در محیط های محدود و سالنی نباشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران خاطرنشان کرد: برنامه هایی مناسب اعیاد و ایام سوگواری مانند جشن ها، سوگواری ها، تعزیه خوانی، نقالی، نمایش های خیابانی، نمایشگاه های هنری و عکس و نمایشگاه کتاب در این گذرگاه فرهنگی قابل اجراست و حتی نمایش های آیینی و المان هایی هم می تواند این راسته شکل گیرد.

وی در خصوص این طرح فرهنگی استان در خیابان آیت الله سعیدی بابل، گفت: این مکان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل ایجاد شد و به پیشنهاد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل، به جهت دارا بودن ظرفیت لازم، طرح مذکور در آن اجرا خواهد شد.

دکتر شالویی خاطرنشان کرد: انشاالله با تداوم همدلی مسئولان شهرستان و همراهی اهالی فرهنگ و هنر بابل، شاهد افتتاح این طرح به عنوان اولین طرح شهرستانی در استان مازندران باشیم.