به گزارش اختصاصی برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در جلسه هماهنگی دومین رزمایش کمک مومنانه با اشاره به اینکه ایام ذیحجه روزهای بسیار مبارک و نورانی است، اظهار کرد: اولیاءالله در این روزها به صورت ویژه به طلب استغفار و آمرزش گناهان می پردازند.

وی با بیان اینکه انفاق کردن یکی از کارهای خوب و پسندیده نزد خداوند است ،تصریح کرد: افرادی که توانمندی مالی دارند با بخشش سرمایه های مادی و معنوی ازمستمندان  دستگیری کنند.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: حماسه ای بزرگ در مرحله اول رزمایش مواسات مومنانه و همدلی با پای کار آمدن همه ی آحاد مردم،نیروهای بسیجی و مسئولین در شهرستان نور خلق شد.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه با نام نهضت تعاون و احسان در سه مرحله عید قربان تا غدیر ،دهه اول ماه محرم و دهه ی آخرصفردر دستور کار قرار دارد که نیازمند کمک تمامی خیرین ، مردم شریف شهرستان، ادارت وسازمان های مردم نهادو بسیجیان مانند مرحله اول رزمایش هستیم.

وی افزود: جامعه هدف رزمایش نهضت تعاون و احسان را بیماران کرونایی ، مشاغل آسیب دیده ، مددجویان کمیته امداد ، بهزیستی ، کارگران فصلی ،خانواده زندانیان و سرپرستان خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

امام جمعه نوربیان کرد: این دوره از رزمایش به صورت منطقه ای و روستا و محله محور برگزار می شود.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: با توجه به اینکه یک عده همیشه دنبال سوءاستفاده از فرصت ها هستند بنابراین با مدیریت و نظارت کامل در توزیع بسته های معیشتی سعی شود تا کمک های مردم در راه صحیح و درست مصرف و به دست افراد نیازمند و مستحق برسد.

نیازمند همراهی دوباره خیرین در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه هستیم

سرهنگ اسدی در ادامه جلسه اظهار کرد: در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه مبلغ ۲۳۴ میلیون تومان به حساب مجمع خیرین بسیج واریز شد که با مدیریت صحیح ۱۰ هزار و ۴۰۰ بسته برنامه ریزی شده در ستاد طی چهار مرحله رزمایش تقدیم نیازمندان شد.

فرمانده سپاه ناحیه نور تصریح کرد: از زمان شروع ویروس کرونا مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون با استفاده از ظرفیت همه عزیزان با متولی بسیج و سپاه خدمات دهی شده شامل بسته های معیشتی ، تولید ماسک، تولید محلول ضد عفونی دست و سطوح انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: پیرو تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری درباره ادامه همدلی و کمک‌های مؤمنانه، در این راستا مجدد برای اجرای مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در سه بازه زمانی عید قربان تا غدیر ،دهه اول ماه محرم و دهه ی آخرصفر جهت حمایت از اقشار آسیب دیده اقدام می شود.

سرهنگ اسدی  افزود: رزمایش دوم کمک مؤمنانه در محورهای مختلف معیشتی و کمک به دانش آموزان بی بضاعت، تهیه نوشت افزارو غیره انجام می شود.