به گزارش برترین خبر،  حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: توجه به سلامت از صفات متقین است.

وی تصریح کرد: باید قدر سلامتی را در دوران جوانی بدانید چرا که با بالا رفتن سن متوجه از دست دادن نیروی خود می شود.

امام جمعه شهرستان نور خاطر نشان کرد: امام صادق(ع) امنیت، سلامتی، قناعت، بی نیازی و همدم موافق را شاخصه های زندگی گوارای برشمرده است.

حجت الاسلام احمدی روز جهانی بهداشت و هفته سلامت را گرامیداشت و گفت: باید خود و جامعه را در مسیر سلامتی سوق دهیم.

وی علت بیماری هایی شایعی چون فشار خون، دیابت، بیماری های تنفسی، سرطان های مزمن و غیره را مصرف دخانیات، تغذیه نادرست، آب آلوده و کم تحرکی و غیره بیان کرد.

امام جمعه شهرستان نور گفت: در سطح جهانی شاهد افول قدرت اقتصادی آمریکا هستیم که در ردیف بدهکارترین کشور دنیا هم  قرار دارد.

حجت الاسلام احمدی افزود: خودکشی در آمریکا به بالاترین سطح در ۵۰ سال اخیر رسیده است.

وی بیان کرد: اوج گیری جنگ بین روسیه و اوکراین عوارض اقتصادی و افزایش بعضی از کالاها را نیز به دنبال داشته است.

امام جمعه شهرستان نور تحلیل منظومه ای وضعیت کشور ایران را چنین بیان کرد: فشار و تحریم اقتصادی که در این عصر بر ما تحمیل شده در تاریخ ایران بی نظیر بوده که با هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش های مسئولین دلسوز و مردم همیشه همراه توانستیم خطر فروپاشی اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: دولت توانست بدون استقراض از بانک مرکزی و بدون افزایش نقدینگی کشور را اداره کند.

امام جمعه شهرستان نور افزود: دولت توانست ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را تسویه کند و همچنین صادرات غیرنفتی را ۴۰ درصد و صادرات نفتی را به ۲۰۰ درصد افزایش دهد و همچنین بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی از انگلیس را پس از ۴۳ سال انقلاب وصول کند.

وی با اشاره به اینکه دولت ارتباط با همسایگان شرقی که مغفول مانده بود را برقرار کرد، یادآور شد: دولت توانست با واردات سریع واکسن ویروس کرونا را مهار کند.

حجت الاسلام احمدی افزود: متاسفانه یکهو بعضی از اقلام ضروری مانند روغن،ماکارونی، آرد و غیره با کاهش روبرو شد که بسیار آزار دهنده است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: دولت ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان را برای اقلام ضروری به عنوان یارانه پرداخت می کرد اما مشاهده شد که در مقابل اقلام ضروری در کشورهای خارجی با قیمت کمتر نیز پیدا می شد و بازار دست دلالان افتاده بود و به همین جهت دولت تصمیم گرفت تا ارز ترجیحی را به حساب مردم واریز کند تا خودشان مدیریت کنند و دست دلال هاو واسطه گرها نیفتد که البته این حرکت نیازمند مدیریت و نظارت قوی است.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص تخریب قبور ائمه بقیع گفت: در زمان رضا شاه، جریان وهابیت جهت محو کردن آثار شیعه جایگاه ها و نمادهای دینی را تخریب کردند و دولت وقت هم با آن ها همراه شد و البته دولت های دیگر هم سکوت کردند که این جنایت بزرگ انجام شد.

حجت الاسلام احمدی ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار کرد: مجموعه عزیزان جمعیت هلال احمر در هر جا خطری ایجاد می شود به یاری هموطنان خود می شتابند که جای بسی قدردانی و تشکر دارد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به تاسیس بسیج سازندگی گفت: مجموعه ای از جوانان در حوزه های مختلف در قالب بسیج سازندگی اقدامات بزرگ و شایسته ای را انجام دادند و می توان رد پای بسیج سازندگی را در بسیاری از اقدامات مشاهده کرد که می توان به ۳۲ مورد ساماندهی گلزار شهدا، احداث و مرمت ۳۴ مسکن مددجویان کمیته امداد، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی به ۵۰ نفر به ارزش ۲ میلیارد تومان ، توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی در ‌ ۲۳مرحله را از جمله اقدامات بسیج سازندگی شهرستان نور بیان کرد.