به گزارش برترین خبر ، یحیی یوسف پور در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری قائمشهر برگزار شد با اعلام اینکه طی هفته گذشته قائم شهر به لحاظ بیماری کرونا نارنجی بود، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری محدودیت هایی کرونایی را در صنوف هایی همچون تالارها، رستوران ها، سفره خانه های سنتی و سالن های ورزشی آغاز کرده ایم تا به وضعیت قرمز مبتلا نشویم.

وی با بیان اینکه در وضعیت قرمز محدودیت های گسترده ای باید اعمال شود و این امر شامل همه صنوف و رسته های شغلی شده و طبیعتا به معیشت مردم آسیب جدی وارد می شود از همگان خواست تا برای حفظ جان خود و خانواده و دیگر شهروندان نکات بهداشتی را رعایت کنند تا با همراهی انان از این مرحله نیز عبور کنیم.

فرماندار قائم‌شهر با اشاره به اینکه یکی از دلایل مهم افزایش بیماران کرونایی در موج دوم، جدی نگرفتن کوید ۱۹ توسط مردم است، اضافه کرد: زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد بسیاری از مردم در خانه‌های خود ماندند و با قرنطینه مناسب مانع شیوع این بیماری شدند و کمپین در خانه بمانیم راههای انتقال این بیماری را گرفت و مسافرت ها هم کاهش پیدا کرده بود اما بعد از مدتی تمامی این موارد فراموش شد.

یوسف پور با اشاره به خستگی کادر درمان شهرستان که با جانفشانی مشغول درمان مبتلایان به کرونا هستند، گفت: بیمارستان رازی به عنوان پایلوت بیماران کرونایی با مشکل تامین کادر درمانی پرستار نیز مواجه است.

وی با بیان اینکه برخی از مردم و بسیاری از مسافران به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجهی نکردند، گفت: در حالی آمار و اخبار مرگ و میر بیماری کرونا برای مردم عادی شد که در بیمارستان ها، کادر درمانی ما با فداکاری هر روز شاهد مرگ تعدادی از بیماران کرونایی هستند.

رئیس شورای سلامت شهرستان تاکید کرد: در موج اول شیوع کرونا، دستگاه‌های اجرایی، نهادها، بسیج و سازمانهای مردم نهاد با همدلی و همراهی برای مهار این ویروس در سطح شهرستان تلاش های بسیاری انجام دادند اما با توجه به شدت این بیماری در موج دوم مجدد باید برای مقابله با این بیماری خود را آماده کنیم.

یوسف پور در پایان مهم ترین راه های پیشگیری از بیماری کرونا را شستشوی مرتب دست‌ها، گذاشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اعلام و اظهار امیدواری کرد با همراهی و همدلی همه ی اقشار جامعه می توان ویروس منحوس کرونا را شکست داد و از بحران عبور کرد./ ایسنا