خبرنگار و عکاس برترین خبر ، زینب تذکاری سالم

به گزارش برترین خبر ، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در در آیین کلنگ زنی پروژه گازرسانی به بلده اظهار کرد: پس از گذشت ۴۴ سال عمر انقلاب اسلامی استان مازندران بیش از ۹۵ درصد گاز رسانی انجام داد اما منطقه محروم و کم برخوردار بلده علیرغم سرمای طاقت فرسای زمستانی گاز رسانی انجام نشد‌.

وی تصریح کرد: نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، شوراها و مسئولین بخش پیگیری های زیادی را برای گاز این منطقه در طول سال ها انجام دادند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: هزینه سنگین دولت برای این منطقه با توجه به دوری مناطق شهری با چهارده پیمانکار، در طول یکسال گذشته اقدام فوق العاده جهادی است.

حسینی پور گفت: یکی از اولویت های بخشدار بلده پس از انتصابش، موضوع گاز رسانی به بلده بود.

وی با اشاره به اینکه مردم منطقه بلده یکسال و نیم دیگر از نعمت گاز بهره‌مند می شوند، افزود: دهیاران روستاها آرام آرام لوله کشی منازل را انجام دهند تا هنگامی که گاز رسید سریعا وصل کنند

استاندار مازندران با بیان اینکه گازرسانی باید عامل اصلی توسعه پایدار بخش بلده شود، یادآور شد: دولت کار زیر بنایی را برای حضور و بازگشت جوانان به این منطقه انجام می دهد.

مایلی مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در این آیین اظهار کرد: کلنگ گازرسانی به ۳۷ روستا با هزینه بالغ بر ۶۰۰میلیارد تومان امروز به زمین زده شد

وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه عظیم حدود ۲۴۰ کیلومتر تغذیه و توزیع گاز نیز انجام می شود.

مدیرعامل گاز استان مازندران گفت: چهارده پیمانکار در این پروژه مشغول به کار هستند تا گاز را به بلده برسانند.

وی ادامه داد: پس از گاز رسانی به شهر بلده ۵۰ کیلومتر به سمت غرب و ۴۰ کیلومتر به سمت شرق با هدف گاز رسانی به ۳۷ روستا و بیش از ۱۵ هزار واحد مسکونی و تغذیه خطوط انجام می شود.

مایلی از نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس‌شورای اسلامی که برای برطرف کردن موانع همکاری زیادی را داشتند تشکر و قدردانی کرد.

مدیرمسئول: هادی جوزن