به گزارش برترین خبر ، احمد توکلی فرماندار شهرستان نور در آیین کلنگ زنی دیواره ساحلی شهر رویان اظهارکرد: هر کلنگی که برای آبادانی کشور زده می‌شود مانند یک موشک به سمت دشمن شلیک می‌شود در حالی که تمام تلاش دشمن شکست هیمنه جمهوری اسلامی ایران بود اما با هدایت داهیانه سکاندار انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری و تلاش‌های کارگزاران مجموعه کشوری علیرغم مشکلات و تنگناها اجرا شد.

فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) شکل و پس از آن هدایت شد که در واقع موضوع انقلاب تغییر رژیم در یک کشور نبود بلکه عدالت خواهی و مبارزه با استکبار بود.

وی با اشاره به اینکه نسل‌های دوم و سوم انقلاب موظفند جهاد تبیین را به نسل های چهارم و پنجم منتقل کنند، خاطرنشان کرد: خودباوری که انقلاب اسلامی درمیان مردم به وجودآورد و باعث شد تا آنان دنبال کسب علم و دانش باشند به گونه ای که دانشگاه غیرانتفاعی مازیاردر شهر رویان تحصیلکرده هایی مجهز به دانش روز را تحویل جامعه می دهد.

توکلی افزود: : شهر رویان با داشتن ۱۰ هکتار زمین ساحلی با بهترین دسترسی و موقعیت در استان مازندران به عنوان یکی از متمول ترین شهرهای استان است و احداث دیواره ساحلی عللاوه برپیاده راه سلامت به عنوان پدافند غیرعامل برای جلوگیری از پیشروی آب و رفع مشکلات مرز مالکیت در شهرهای ساحلی بسیارحایز اهمیت خواهد بود.

فرماندار شهرستان نور گفت: امیدواریم با اجرای فاز دوم و فازهای بعدی این دیواره ، فضای ساحلی شهر رویان علاوه بر ساماندهی هم برای شهروندان و هم برای شهرداری منشا آرامش ، رفاه و درآمدزایی باشد.

وی وفاق و همدلی و اتحاد بین شهرداری و شورای اسلامی را از نکات مهم برشمرد و افزود: شهر رویان با پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها، مواهب خدادادی، موقعیت‌های مکانی مناسب، جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه‌های متعدد می‌‌تواند به یک شهر توریستی و زیبا تبدیل شود و علاوه بر اشتغال آفرینی زمینه رونق اقتصادی را برای شهروندان فراهم آورد.

جعفر حسین زاده شهردار رویان گفت: در راستای ابلاغ طرح تفصیلی شهر رویان و مصوبه ستادساماندهی سواحل، پیاده راه گردشگری ۲۰ متری برای کل استان مازندران  تعریف شد  اولین زیرساخت برای ایجاد این پیاده راه ، یک مسیر گردشگری است که ایجاد دیوار حفاظتی با مشخصات فنی ستاد ساماندهی سواحل و امور منابع آب انجام خواهد شد.

شهرداررویان ادامه داد: فاز اول این دیواره در رویان به طول ۳۰۰ متر در انتهای خیابان شهید بهشتی دیواره سازی شد که به عنوان محل تجمع گردشگران شد و و فاز دوم این پروژه به طول ۶۰۰ متر از انتهای دیواره در خیابان شهید بهشتی تا خیابان امام(دریای ۶) منتهی الیه پلاژ شهرداری رویان با برآورد هزینه ۶ میلیارد تومان گلنگ‌زنی شد که سبب تحول در حوزه گردشگری به ویژه دربُعد ساحلی شهر رویان می‌شود

وی بیان کرد: : اجرای پروژه عمرانی روکش آسفالت سراسری خیابان شهدا در ضلع شرقی و غربی، رفت و برگشت در تیرماه با هزینه حدود ۶ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

حسین زاده خاطرنشان کرد: به دنبال مشاوره طراحی برای مبلمان ساحلی در مسیر پیاده روی گردشگری ۲۰متری هستیم .