به گزارش برترین خبر ، امیر شفیعی از اجرای طرح بازرسی نظارت بر بازار انبارهای صنفی شهرستان خبر داد و افزود :‌ در این بازدید که مسوولان دستگاه قضائی ، امنیتی و انتظامی ، بهداشتی و درمانی حضور داشتند بنا به حکم دستگاه قضا و تعزیرات حکومتی برای این واحد صنفی متخلف پرونده سازی شد.

وی ارزش ریالی و مقدار کالاهای احتکار شده از این انبار را منوط به بررسی کامل از سوی کارشناسان بیان کرد و ادامه داد هم اکنون کارشناسان این نهاد در حال آماربرداری و تخمین ارزش ریالی این کالای احتکار شده در این انبار هستند.

این مسوول وعده داد به محض به پایان رسیدن بررسی ،‌ تعداد کالا های احتکار شده و تخمین ارزش ریالی آن ، اطلاعات جامع تر و دقیق تر راجع به این خبر در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد.

کمبود ماسک و دیگر اقلام بهداشتی در مازندران از حدود ۱۰ روز پیش همراه با ورود ویروس کرونا به استان یکی از دغدغه مهم مردم مازندران شده است .

اکنون در داروخانه ها و فروشگاه های تجهیزات پزشکی مازندران اقلام بهداشتی همچون دستکش و ماسک بسیار کم است و در بازار آزاد نیز با قیمت چند برابر به فروش می رسد.

بدنبال احتکار اقلام بهداشتی نظیر ماسک ، الکل ، دستکش و … از سوی برخی ها مبارزه با این افراد در دستور کار مسوولان امنیتی ، قضایی و تعزیرات حکومتی قرار گرفته است.

تاکنون نمونه ۶۰ بیمار به ویروس کرونا در مازندران مثبت اعلام شد و ۱۳۰ نفر نیز مشکوک به این ویروس در استان تحت مراقبت و تست کرونا قرار گرفتند.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر بهبود یافته از ویروس کرونا از مراکز درمانی استان مرخص می شوند./ایرنا