به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام احمدی در این جلسه به موضوع الگوی اعتلای انقلابی شهر در قالب اخلاق،ادب،محبت و مهربانی، وحدت بین مردم و مسئولین، چالش ها و آسیب ها و راهکارهای مقابله با آن وهمچنین مناسبت های پیش رو صحبت کرد.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به الگوی اعتلای انقلابی شهر با موضوع ادب و احترام ، مهرورزی ، وحدت همه جانبه اظهار کرد: بهترین اخلاق تقویت بازدارندگی و تولید محبت است که نتیجه آن وحدت همه جانبه خواهد بود.

وی ابزار بازدارندگی را ایمان قلبی،وجدان اخلاقی، کنترل زبان و خیال،مشورت با عقلای قوم نام برد.

حجت الاسلام احمدی افزود: دروغ و عدم صداقت در کردار و رفتار  ،نوع رفتار با ارباب رجوع و نوع گفتار، تبعیض،فقر، عدم ثبات قیمت ها،گرانی،عدم شفافیت مسئولین با مردم،عدم رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع ، انحصار طلبی، فاصله طبقاتی، کم توجهی نظام آموزشی به مقوله تربیت و اخلاق، کم توجهی محیط خانواده به ادب و رفتار و بکاربردن واژه های خشن از جمله مواردی است که اخلاق و محبت را به چالش می کشاند.

امام جمعه شهرستان نورساماندهی بازار در قیمت ها،جلوگیری از تبعیض و تقویت اقتصاد، کلاس های آموزشی با محوریت ادب و اخلاق و مهر ورزی برای بازاریان، توجه ویژه به برنامه پرورش در محیط مدارس و دانشگاه ها،نصب بنرها توسط شهرداری ها با عنوان محبت و مهرورزی، تدریس سیره نبوی و علوی برای کارمندان و ادرات را به عنوان راهکارهای مناسب بیان کرد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو در سال ۱۴۰۰ گفت: معمولا در انتخابات بیشترین چالش ها رخ می دهد و علت آن عدم زمینه سازی است.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: با نهادینه کردن مباحث اخلاقی با استفاده از تعالیم دینی در سایه اعتلای انقلابی شهر دربطن شهر می توان درروزهای اوج انتخابات و تبلیغات عمومی که هر شخصی می خواهد خود را مطرح کند ،چالش ها را کم و به حداقل رساند .