به گزارش برترین خبر ، سیدجعفر حسینی در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به دو نزول دفعی و تدریجی قرآن اظهار کرد: نزول دفعی قرآن به یک مرتبه ای نازل شدن کامل قرآن بر قلب پاک پیامبر (ص) و نزول تدریجی آیات قرآن به مرور و در حوادث و وقایع طی بیست و سه سال نبوت پیامبر اکرم ( ص) در مناسبت های مختلف اشاره دارد.

حسینی با بیان این که قرآن در یکی از شب های قدر بر قلب مطهر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است تصریح کرد: شب ۱۹ ماه مبارک رمضان مقدرات نوشته و شب ۲۱ تثبیت و شب ۲۳ به امضاء می رسد و شاید یکی از علت هایی که ائمه معصومین و پیامبراکرم (ص) شب نزول قرآن را تعیین نکردند به جهت برقراری ارتباط بیشتر مومنان با خداوند متعال در این شب ها باشد.

این کارشناس مذهبی یکی از ویژگی های منحصر به فرد شب قدر را برتر بودنش از هزار ماه دانست و گفت: قرآن کریم آخرین و جامع ترین کتاب الهی برای سعادت بشر است که در شب قدر نازل شد و اهمیت این شب به اندازه ای بسیار مهم است که خداوند به پیامبر خود که اشرف مخلوقات است، خطاب می کند که این شب برتر از هزار ماه است.

وی در ادامه قرآن بر سر گذاشتن در شب قدر را مهم ترین ویژگی شب قدر دانست و اظهار کرد : در شب «قدر» همان شبی که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن پیدا نمی‌شود، اعمال مختلفی چون غسل، خواندن زیارت امام حسین ( ع) و سوره های مختلف و نماز، شب زنده داری ، قرآن بر سر گفتن سفارش شده است.

حسینی تصریح کرد:انس بیشتر با قرآن و اهل بیت انسان را به راه سعادت و کمال می رساند و مردم سراسرکشور اسلامی به صورت یکپارچه در مراسم شب احیاء شرکت می کنند تا از فیوضات این شب با فضیلت بهره کافی راببرند.

این کارشناس مذهبی یادآور شد : در سایه توسل به اهل بیت و مناجات با خدا ضمن اینکه بارهای مشکلات روحی کم می شود، مردم آثار و برکات شب قدر را در زندگی خود احساس می کنند و امیدواریم که همه مردم بتوانند شب قدر را به خوبی درک کنند.

 

گفتگو از زینب تذکاری