به گزارش برترین خبر ، سید امیرحسینی جو شامگاه جمعه در مراسم افتتاح طرح بومگردی در تنکابن با بیان اینکه جوامع پیشرفته در تلاش هستند تا برای خود تاریخ ایجاد کنند گفت: ایران کشوری با تاریخ و تمدن کهن و تاریخی بوده و بسیاری از این فضاها موهبت های الهی است که در اختیارمان قرار گرفته و ما باید در حفظ و احیای آنها تلاش کنیم.

حسینی جو با اشاره به تغییر  چهره روستاها و مدرنتیه شدن ساختمان های آنها افزود: اگر فرهنگ بوم گردی با حمایت مسئولان استانی  و شهرستانی و همت مردم در روستاها تقویت شود، قطعا در کنار ایجاد درآمد پایدار و ایجاد اشتغال، دستاوردهای تاریخی و طبیعی مان نیز حفظ می شود.

وی با تاکید براینکه زیبایی های مازندران هم مانند دیگر استانها  همیشگی نیست، اضافه کرد: مسئول حفظ این زیبایی ها و جغرافیای طبیعی خودمان هستیم و به عقیده من بوم گردی مهمترین راهکار حفظ  و احیای این داشته ها است.

فرماندار ویژه تنکابن با بیان اینکه تصمیم داریم تا سال ۱۴۰۰ ،  ۱۰۰ واحد بوم گردی را در تنکابن ایجاد  کنیم، تصریح کرد: در کنار این تصمیم نیاز به امکانات و زیر ساختها و آموزش داریم  و در این زمینه برای حذف بروکراسی های دست و پاگیر برنامه ریزی می کنیم.

حسینی جو  بیان کرد: خدمات یکی از پردرآمدترین راههای ایجاد درآمد پایدار در جهان محسوب شده و ایجاد این اقامتگاههای خدماتی می تواند درآمد قابل توجهی را برای روستا به ارمغان بیاورد./مهر