به گزارش برترین خبر، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: پایبندی به ارکان دین و دنیا از صفات متقین است.

وی با اشاره به حکمت ۳۷۲ نهج البلاغه گفت: عالمی که به علم خود عمل می کند، نادانی که از فراگیری علم خجالت نکشد، فرد متمکن و پولدار و سخاوتمند در بذل و بخشش خود کم نگذارد و فرد نیازمند و ناداری که آخرت خود را به دنیا نفروشد(در مسیر فقر صبر و استقامت داشته باشند) از جمله ارکان، قوام و پایه های دین و دنیا است.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: فردی که علمی را می آموزد باید آن را به درستی و بر اساس جامعه شناسی، مخاطب شناسی، زمان شناسی علوم خود را منتشر کند.

حجت الاسلام احمدی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: زندگی همراه با مهر و محبت در کنار یکدیگر از صفات متقین است.

وی با اشاره به اینکه از ماه مبارک رمضان درس هایی چون وحدت، همدلی،مهر و محبت آموختیم، تصریح کرد: نهی از منکر لسانی بر عده مردم است اما حکومت وظیفه دیگری دارد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: محبت کردن و حفظ وحدت همه جانبه از صفات متقین است.

وی با اشاره به سو قصد به حضرت آیت الله شیخ عباس سلیمانی عالم نام آشنا و فرهیخته مازندران، گفت: ایشان که در همه صحنه ها حضور مجاهدانه، عالمانه و شجاعانه داشت و در عرصه جهاد تبیین و تبلیغ دین یکی از خطبای معروف کم نظیر کشور بود.سلوک متواضعانه با مردم یکی از رفتار برجسته اش بود.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به روز بزرگداشت علامه شهید استاد مطهری و روز معلم، خاطرنشان کرد: شهید مطهری به دو مقوله آزاداندیشی و استقلال فرهنگی اعتقاد راسخ داشت.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: اندیشه امام نباید تحریف شود و ما معتقد به پیشرفت هستیم نه توسعه، چرا که توسعه تفکر غربی است. متاسفانه بروکراسی اداری ما اسلامی به تمام معنا نیست و هنوز قواعد و قوانین غربی در کشور پیاده می شود.

وی با اشاره به هفته کار و کارگر گفت: چرخ اقتصاد توسط حمایت از کار و کارگر می چرخد چرا که رشد تولید در این موضوع است.

امام جمعه شهرستان نور بیان کرد: آینده این کشور و دنیا، آینده در مسیر صلح است و مستضعفین حاکمان این جامعه می شوند و این دنیا با مدیریت انقلاب به آقا امام زمان(عج) سپرده خواهد شد.

 

خبرنگار: زینب تذکاری 

مدیرمسئول : هادی جوزن