به گزارش برترین خبر ، بنابر اعلام سیمیاروم، چطور می‌توانیم در عین حال که به کارهای روزمره‌مان می‌رسیم، انرژی کمتری صرف ‌کنیم و به خودمان و سلامت روان‌مان هم برسیم؟

بدون شک، شیوه همیشگی دریافت مشاوره روان‌شناسی و روان‌کاوی، نیازمند هزینه‌کردنِ زمان زیادی است و ما همیشه برای آن‌که سراغش نرویم، هزار جور عذر و بهانه می‌آوریم.

مشاوره روان‌شناسی آنلاین اما می‌تواند به همه بهانه‌های ما پاسخ دهد تا به خودمان هم توجه کنیم. این شکل از مشاوره در همه جای دنیا جایش را به مشاوره روان‎شناسی آفلاین یا حضوری می‌دهد؛ به خصوص برای افرادی‌که تا امروز به دلایل مختلف نتوانسته‌اند از خدمات مشاوره روان‌شناسی یا روان‌کاویِ حضوری استفاده کنند.

آیا روان‌شناسی آنلاین فایده دارد؟

اولین سئوالِ بسیاری از افراد در مواجهه با روان‌شناسی آنلاین این است که آیا می‌توان از آن، همان بهره‌ای را برد که از جلسات روان‌شناسی یا روان‌درمانی حضوری می‌بریم؟

هرچند، هنوز مشاوره‌های آفلاین یا حضوری انتخاب بسیاری از افرادی است که نیازمند استفاده از خدمات روان‌شناسانه هستند. برای کسانی‌که به هر دلیل دسترسی به مشاوران متخصص ندارند، در خارج از کشور و یا مسافتی دور زندگی می‌کنند و یا همه آن‌هایی که شرم، عدم راحتی و یا محدودیت‌ها اجازه نمی‌دهد که از جلسات مشاوره به صورت حضوری استفاده کنند، مشاوره آنلاین روان شناسی بهترین گزینه است.

دلایل دیگری را نیز می‌توان برای این انتخاب بر شمرد؛ دلایل مهمی مانند سهولت در استفاده، کاهش هزینه‌ها و انتخاب بهترین مشاور روان‌شناس، روان‌درمان‌گر و یا روان‌کاو.

تغییرات سبک زندگی نیز منجر شده تا خیلی‌ها ترجیح بدهند که خدمات آنلاین را به آفلاین ترجیح دهند. بدون شک رفتن به  برگشتن از مطب یک متخصص روان‌شناس نیازمند هزینه و زمان بیش‌تری است، تا استفاده‌ از کانال‌های فضای آنلاین برای برقراری ارتباط با او.

از طرف دیگر، بسیاری از افراد هستند که دچار معلولیت‌های جسمی‌اند و بهترین و البته در بیش‌تر مواقع، تنها گزینه برایشان، استفاده از خدمات مشاوره روان‌شناسی آنلاین است.

 

مزایای مشاوره روان‌شناسی آنلاین چیست؟

حل سریع‌تر مشکل: بسیاری از درگیری‌های ذهنی و مشکلات، نیازمند راهنمایی و کمک در نزدیک‌ترین زمان ممکن هستند. بدون شک مشاوره آنلاین حضوری نمی‌تواند این سرعت عمل را داشته باشد.

دریافت مشاوره در هر مکان: این را باید یکی از بزرگترین مزیت‌های این شکل از مشاوره دانست. فرقی ندارد درمان‌جو در کدام شهر جهان زندگی می‌کند، چرا که او فقط نیازمند یک اتصال ساده به اینترنت است.

دسترسی به روان‌شناسِ هم‌زبان و هم‌فرهنگ: اگر دور از زبان مادری و فرهنگی که با آن خو گرفته‌اید باشید، مشاوره آنلاین می‌تواند شما را بدون دغدغه به مشاوران حرفه‌ای و شناخته‌شده فارسی زبان برساند.

صرف هزینه کمتر: علاوه بر آنکه در یک مشاوره آنلاین روان‌شناسی از هزینه مالی و انسانیِ رفت و آمد کاسته می‌شود، مبلغ آن نیز کمتر است. این مزیت به افراد کمک می‌کند تا بتوانند بیشتر از روان‌شناسی در زندگی‌شان بهره ببرند.

ادامه جلسات مشاوره در صورت عدم دسترسی: ممکن است برخی از ما، از یک زمانی به بعد، نتوانیم جلسات مشاوره حضوری‌ را ادامه بدهیم. از آن‌جا که موثر بودنِ این جلسات، در پیگیری و ادامه‌دادن‌شان است، افراد می‌توانند با استفاده‌ از شیوه‌های آنلاین، درمان‌شان را ادامه دهند.

مشاوره روان‌شناسی آنلاین برای چه کسانی کاربرد دارد؟

نمی‌توان به این سئوال پاسخ مستقیمی داد، چراکه هر کسی می‌تواند به صورت آنلاین مشاوره بگیرد، اما برای آن‌که بدانید این شیوه از رسیدن به سلامت روان برای شما مفید است یا نه، موارد زیر بهترین کاربردهای این شیکل از مشاوره روان‌شناسی است.

– افرادی‌که خارج از ایران زندگی می‌کنند.

– افرادِ دارای ناتوانی‌های جسمی که احتمال آن‌که در جلسات آفلاین شرکت کنند، بسیار پایین است.

– کسانی‌که زمان کمی دارند.

– افرادی‌که به مشاوران روان‌شناسی متخصص دسترسی ندارند.

– کسانی‌که به دلایلی مانند شرم و یا محدودیت ترجیح می‎دهند در جلسه حضوری شرکت نکنند.

– افرادی‌که در جلسات مشاوره حضوری شرکت می‌کرده‌اند اما پس از مدتی دیگر نمی‌توانند در آن حضور داشته باشند.

زمینه‌های مشاوره روان‌شناسی آنلاین

این شکل از دریافت مشاوره نیز می‌تواند در همه حوزه‌ها و مسائل موثر باشد. این اثرگذاری به خصوص می‌تواند در زمینه‌هایی باشد که فرد از ابراز مشکل شرم دارد؛ مانند روابط زناشویی و یا اختلال‌ شخصیت که در پلتفرم سیمیاروم، افراد زیادی در زمینه‌های زیر از مشاوران خبره فارسی‌زبان مشورت گرفته‌اند:

– وسواس

– افسردگی و اضراب اجتماعی

– زوج درمانی، رابطه قبل و پس از ازدواج سکس‌تراپی

– مشکلات خانوادگی

– مشکلات فردی

– روان‌کاوی

– و …

در نهایت اگر قصد دارید از این شکل جلسات مشاوره بهره ببرید، بهتر است به ویژگی‌های مهمی که یک پلتفرم آنلاین روان‌شناسی باید داشته باشد توجه کنید. موارد زیر را در نظر داشته باشید:

– روان‌شناسان حرفه‎‌ای و با سابقه

– کیفیت جلسه مشاوره

– سرویس خدمات‌دهی مناسب

– در دسترس بودن

– درگاه پرداخت خارجی و داخلی

باتوجه به تغییر شیوه دریافت مشاوره از حضوری به آنلاین به مرورِ زمان، پلتفرم‌ها، سایت‌ها و کانال‌های آنلاین زیادی وارد میدان شده‌اند که خدمات مناسبی ارائه می‌کنند. در این میان سایت مشاوره آنلاین سیمیاروم، بر یک اصل مهم استوار شده و آن چیزی نیست جز «کیفیت». بیش‌از ۲۰ روان‌شناس، روان‌پزشک و روان‌کاو برتر ایرانی در این مجموعه، بهترین مشاوره‌ها را به کاربران سیمیاروم ارائه خواهند کرد. علاوه بر کیفیت، این پلتفرم با درگاه پرداخت خارجی، بهترین انتخاب برای ساکنانِ ایرانی خارج از کشور هست.