به گزارش برترین خبر ، اسفندیار نظری در مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور با اشاره به این که نظام آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی در عرصه فعلی با پنج چالش رو برو است اظهار کرد: رشد جمعیت دانش آموزی،اجرای سند تحول بنیادین،موج بازنشستگی نیروی انسانی،تحریم و جنگ اقتصادی که نابرابر و ناعادلانه از سوی استکبار جهانی بر ما تحمیل شده از چالش های نظام آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: برای انهدام چالش نظام آموزش و پرورش نیاز به حمایت خانواده و نظام آموزشی و  رعایت دقیق الگو ها است.

نظری با بیان این که در آموزش و پروش به دنبال یادگیری هستیم افزود: امروزه یادگیری به عنوان یک صنعت جهانی به شمار می رود که محل یادگیری مدرسه بوده و ایجاد یادگیری مطلوب جز وظایف آموزش و پرورش است.

وی دو کار سیاست و تربیت را بسیار سخت دانست خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب در تربیت، یکی از لایه ها تغییر در جایگاه دانش است.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد:مسیر موفقیت آموزش و پرورش امکان پذیر نیست، مگر مقام، منزلت و جایگاه دانش در استان مازندران حفظ شود .

نظری تغییر در نگرش و رفتار دانش آموزان را از دیگر مولفه های تربیت دانست و اظهار کرد: تغییر در رفتار گروهی و اجتماعی که از آن به عنوان مهارت زندگی نام می بریم باید به عنوان مسئله اصلی در کار تعلیم و تربیت قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به این که مدیران آموزشی باید دارای شاخصه های برجسته باشند تصریح کرد:متانت، ارتباط با دیگران و ظاهر مدیر از عامل های جذبه مدیریت است.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: امسال با چالش نیروی انسانی، هدایت تحصیلی و مهارت آموزی رو به رو هستیم؛ همه این ها در پروژه ای به نام پروژه مهر خلاصه می شود و امیدواریم با کمک خیرین این شهرستان بتواند شاهد پویایی و بالندگی باشد.

مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور با حضور اسفندیار نظری معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران و هیئت همراه و مسئولین شهرستان در نمازخانه آموزش و پروش برگزار شد..

 

علیرضا اسدیان مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان نور ،یکی از دغدغه های خود را نقش و جایگاه آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش بخواهد روی پای خود بایستد، باید از زمین هایی که در دست آموزش و پرورش می باشد در شورای آموزش و پرورش به نحو احسنت تبدیل شود .

اسدیان در ادامه تصریح کرد: تعلیم و آموزش خانواده ها در برنامه آموزش قرار گرفت.

مدیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در  کنکور بین ۳۲ منطقه شهرستان نور حرف اول را زد اظهار کرد: امسال جز سه تای اول خواهیم بود و  همچنین در پیشرفت تحصیلی از شش پایه در سه پایه در ردیف اول استان قرار گرفتیم.

اسدیان با بیان اینکه برای نخستین بار د  مورد موضوع  برون سپاری و مدارس کار و دانش تجربه بسیار خوبی را کسب کردیم تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه ای که با دانشگاه مازیار در قالب کار بسته شد،بیش از هفت رشته جدید در همکاری در آن مجموعه مشغول به کار هستند و  دانش آموزان در پایه دهم آموزش را در مجموعه دانشگاهی مازیار و دکتری  IT و کامپیوتر و برق صنعتی می گذرانند و تنها راه برون رفت از مسائل آموزشی استفاده از ظرفیت های منطقه و موسسات آموزش عالی است.

آیت دیو سالار مدیر مدیر جدید آموزش وپرورش شهرستان نور ،فوق لیسانس برق قدرت با ۲۰ سال سابقه خدمت که ۶ سال و ۳ ماه و چهار روز مدیر هنرستان شهید فیاضی بود اظهار کرد: برنامه محوری ، مدیریت زمان و برنامه ریزی از اصول مدیریت و راه گشای بسیاری از مشکلات در باب اصول محوری مدیریت است.

دیوسالار با اشاره به اینکه برنامه مانندقطب نمایی که تحت هر شرایطی می تواند راه درست را به ما نشان دهد، تصریح کرد:اعتقاد به اخذ مشورت و اخذ تصمیم به کار کارشناسی بدون تعصب و عجله حتما مورد تاکید است .

 

وی در ادامه افزود: برخورد های اخلاق محور در چهارچوب قانون ، پرهیز از سیاسی کاری ، تاکید بر کار اجرایی و تعامل سازنده با همه ارگان ها و موسسات از  اولویت کاری است.

مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان نور در پایان یاد آور شد: آموزش یک کار گروهی است و در آموزش و پروش زمانی همه کارها به نحو احسنت انجام می شود که هر کسی در مسیر و جایگاه درست خود قرار گیرد.

گفتگو از خانم تذکاری