به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در خطبه دوم عبادی سیاسی نماز جمعه ۱۴ شهریور پس از دعوت مردم به تقوای الهی ،انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: عزت و سربلندی از صفات متقین است

وی تصریح کرد: طی ایامی که دنیا گرفتار ویروس کرونا شده امسال را به یک سال بسیار استثنائی تبدیل کرده و تمام برنامه ها و ازهمه مهم ترمحرم رنگ و بوی دیگری گرفت است.

امام جمعه شهرستان نوربا اشاره به اینکه امسال ، سال حسرت سازنده و تنبح بیدار کننده بوده است ،خاطرنشان کرد: بسیاری از مومنین، متدینین ،عاشقان و ارادتمندان به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) نگران و ناراحت برگزاری مراسمات عزاداری بودند.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: در فضایی که تشییع انگلیسی به دنبال این بود که هرگز شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود( باشعار هرگز ماسک نمی زنیم ) و از طرفی دیگر عناصر لاییک و ضد دین و بعضی از روشنفکر نماها خواستار تعطیلی عزاداری بودند،اما راه میانه که در حقیقت نماد عقلانیت و تدبیر و پیوند معنویت و سلامت بوده انتخاب شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه علاوه بر اقامه عزاداری با قدرت همه جانبه ،تمام شیوه نامه های بهداشتی رعایت شد، گفت: در حقیقت سر سلسله این حرکت و نمادعقلانیت و تدبیر( پیوند معنویت و سلامت )سکان دار کشتی انقلاب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و به تبع آن مراجع عظام تقلید، علما ،شخصیت ها، تاثیرگذاران،مردم عاشق و ارادتمند به خاندان عصمت و طهارت، مداحان ،سخنرانان، گویندگان ،علما و روحانیت اوج ارادت خود را به ساحت مقدس سیدالشهدا(ع) و ماه محرم  نشان دادند.

*حسینیه ها تلاش استکبار را نابود کردند

امام جمعه نور افزود: با تبدیل شدن خانه ها، کوچه ها، خیابان ها ، کوی و برزن ها و محافل عمومی به یک حسینیه در حقیقت تلاش استکباری همه جانبه ناامید شد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تضاد بین مذهب و سلامت بودند اما از آن جایی که تمام برنامه های دینی برای سلامت جسم و جان است، تلاش های استکبار چه در فضای حقیقی و مجازی ناکام ماند.

*تعهدات اروپایی ها قابل اعتماد نیست

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و ماندن اروپایی ها ،در ادامه گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری نه به آمریکایی ها بلکه حتی به اروپایی ها هم نمی شود اعتماد کرد و تعهدات ان ها قابل اعتماد نیست.

امام جمعه نور بیان کرد: با توجه به اینکه در آینده ای نزدیک مدت تحریم های نظامی به اتمام می رسد دیپلماسی و وزارت امورخارجه باید با دقت بیشتری وارد عمل شوند.

* غرب به دنبال نظم آمریکایی _صهیونیستی در منطقه است

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه غرب به دنبال نظم آمریکایی _صهیونیستی در منطقه است، اظهار کرد: سازش امارات و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و قراردادهایی که امضا می شود به فرموده مقام معظم رهبری خیانت به ملت ومردم اعراب و ملت های مسلمان است و به عنوان لکه ننگ در تاریخ ماندگار خواهد شد.

وی افزود: هتاکی نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، سوزاندن قرآن در کشور سوئد و دخالت مستقیم اروپایی ها درلبنان همه نشان از مسئله مهم به نام اسلام هراسی است و به دنبال نفوذ بیشتر استکبار و دنیای غرب استکباری در منطقه هستند.

* ساختن فکر و اندیشه صحیح بهترین هنر و مهارت است

امام جمعه نور ضمن تبریک بازگشایی مدارس( بهار تعلیم و تربیت )به همه دانش آموزان به ویژه دانش آموزان جدید الورود،معلمان،اساتید،مدیران، خاطرنشان کرد: ساختن فکر و اندیشه صحیح بهترین هنر و مهارت است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری به وزیرو کارکنان آموزش و پرورش،یادآورشد: ایران اسلامی که برای خود بهترین آموزه های تربیتی را دارد ، برنامه های تعلیم و تربیت باید براساس سند بنیادین خودمان باشد نه سند ۲۰۳۰که یک سند خیانت بار و یک حرکت انحرافی است.

*عمل به ۲۰۳۰ یعنی اداره نظام آموزشی به سبک غربی

وی با بیان اینکه عمل به ۲۰۳۰ یعنی نظام آموزشی بر اساس سبک غربی اداره شود،افزود: امضا این سند کار خطرناکی بود و اجرای آن نیزغلط تر است.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: من از همه مسئولین به ویژه مدیران و اساتید که عهده دار تعلیم و تربیت هستند می خواهم در این شهرستان دقت بیشتری کنند.

*تنظیم فکر و تصمیم اندیشه ازمهدکودک ها شروع می شود

حجت الاسلام احمدی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به مهدکودک ها و پیش دبستانی ها گفت: تنظیم فکر و تصمیم اندیشه ازمهدکودک هاو پیش دبستانی ها شروع می شود و باید بر اساس آموزه های دینی و اسلامی و انقلابی تربیت صحیح صورت گرفته شود.

وی از همه عزاداران و هیئت های مذهبی،مساجد و مداحان و مردم خوب و شریفی که در ایام محرم  با رعایت شیوه نامه بهداشتی بهترین عزاداری را به نمایش گذاشتند تشکر کرد.

امام جمعه نور افزود: با توجه به اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی در نماز جمعه رعایت می شود و همچنین در اختیار داشتن فضای بسیار وسیع ،امیدواریم در هفته های آینده با انسجام بیشتری این جایگاه رفیع معرفت و معنویت نمازجمعه شکل بگیرد که همین عبادت ها در چنین جایگاهی باعث برطرف شدن این مشکل که همه را گرفتارکرده می شود.