به گزارش برترین خبر ،تیم‌های الهلال عربستان و استقلال ایران از ساعت ۲۰:۱۵ امشب (دوشنبه) در چارچوب هفته ششم و پایانی مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در کویت به مصاف هم رفتند که این مسابقه با پیروزی یک بر صفر استقلال خاتمه یافت. وریا غفوری تک‌گل این بازی را در دقیقه ۳۶ به ثمر رساند.

با پیروزی استقلال مقابل قهرمان لیگ عربستان، آبی‌پوشان با ۱۲ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه D رقابت‌ها صعود کردند و باید در مرحله بعد به مصاف تیم دوم گروه B رقابت‌ها،‌ یعنی ذوب‌آهن ایران یا لوکوموتیو ازبکستان بروند. این بازی فردا برگزار می‌شود.

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، امید نورافکن، فرشید باقری (میلاد زکی‌پور-۶)، سرور جپاروف، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی (علی قربانی -۸۷) و مامه تیام (بویان نایدنوف – ۹۰)

ترکیب الهلال: علی الحبسی، محمد البریک، عبدالله زوری، عبدالملک خیبری الخبیری (ناصر الدوساری- ۵۹)، یاسر الشهرانی، مهند فلاته، اشرف بن شرقی بن‌شرقی (مجاهد المانع- ۷۰)، محمد کنو، مختار فلاته، فهد الرشیدی، محمد جحفلی

روشن ایرماتوف ازبکستانی قضاوت این دیدار را برعهده داشت.

نیمه اول

دقیقه ۶: پس از مصدومیت زودهنگام فرشید باقری، این بازیکن تعویض شد و میلاد زکی‌پور به جای او به زمین آمد. باقری به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود اما دوباره دچار مصدومیت شد.

دقیقه ۹: سانتر بلند بازیکنان الهلال از سمت راست روی سر فهد الرشیدی فرود آمد. او توپ را برای بن‌شرقی فرستاد که ضربه سر بن‌شرقی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: در حالی که الرشیدی قصد داشت رو به بیرون پاس دهد، با تکل آرمین سهرابیان مواجه شد. توپ پس از برخورد با سهرابیان نزدیک بود وارد دروازه شود که راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۵: ضربه خطرناک جحفلی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه سفیدپوشان استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: سانتر بازیکنان الهلال از راست به جحفلی رسید که ضربه چکشی این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹: شوت مختار فلاته در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان را مهدی رحمتی با پا به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۷: پس از اینکه فرشید اسماعیلی مدافع الهلال را به زیبایی دریبل کرد،‌ پس از برخورد با همین مدافع متوقف شد که داور در این صحنه اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۳۳: محمد الخیبری با کارت زرد داور بازی مواجه شد.

دقیقه ۳۶: سانتر بلند جپاروف از سمت راست با اشتباه یاسر الشهرانی همراه شد. توپ به وریا غفوری رسید و غفوری توپ را به تور دروازه الهلال چسباند.

دقیقه ۴۳: شوت آرام الشهرانی از کنار دروازه شاگردان شفر به بیرون رفت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۳: پاس در عمق بن‌شرقی به مختار فلاته رسید که شوت این بازیکن به تیر دروازه رحمتی برخورد کرد.

دقیقه ۵۴: پاس فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه به امید نورافکن رسید. در حالی که این بازیکن در موقعیت خوبی قرار داشت، ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: گوشه محوطه جریمه، نورافکن پاس رو به جلویی برای غفوری مهیا کرد که ضربه محکم این بازیکن با واکنش الحبسی، سنگربان الهلال همراه شد.

دقیقه ۶۴: ضربه ایستگاهی محمد البریک با اختلاف از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: پاس رو به جلوی مهند الفتاح پس از عبور از طول محوطه جریمه، به الرشیدی رسید که او توپ را از کنار دروازه به بیرون زد.

دقیقه۷۳: پاس در عمق بازیکنان الهلال به مختار فلاته رسید. فلاته از موقعیت تک به تک با دروازه‌بان استفاده نکرد و رحمتی این توپ را به زیبایی مهار کرد.

دقیقه۷۳: سانتر بازیکنان الهلال از سمت راست به یاسر الشهرانی رسید. الشهرانی توپ را به مختار فلاته رساند که ضربه چکشی این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت تا فلاته باز هم در گشودن دروازه استقلال ناکام بماند.

دقیقه ۸۷: مهند فلاته با خطا روی زکی‌پور،با کارت زرد ایرماتوف مواجه شد./tasnim