به گزارش برترین خبر ، حجت الاسلام قنبر علی احمدی امام جمعه شهرستان نور در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و ترک محرمات با اشاره به عظمت زیارت امام حسین(ع) اظهار کرد: هر کسی با پای پیاده در ایام اربعین به زیارت امام حسین(ع) نائل شود هر قدم آن یک حسنه و محو گناه و درجات انسانی او افزوده می شود.

وی تصریح کرد: هر کسی که نتوانست به پیاده روی اربعین در کربلا برود می تواند از همین جا با خلوص نیت زیارت عاشورا بخواند و یا اینکه در پیاده روی اربعین از مزار شهدا نور تا مزار شهدا رویان شرکت کند که خود نشان دهنده اتحاد و همبستگی و نزدیکی دل ها به سیدالشهدا است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه پیاده روی اربعین بیداری جهانی بر علیه کفر، ظلم، فساد ناعدالتی است افزود: پیاده روی اربعین سمبل مقاومت و استقامت در راه دین و ولایت اهل بیت علیهم السلام است.

امام جمعه شهرستان نور پیاده روی اربعین را تفسیر حب الحسین یجمعنا دانست و گفت: پیاده روی اربعین زلزله ۱۰ ریشتری جهت تخریب ساختمان های فکری و عملی یزیدیان عصر و زمان است.

وی ادامه داد: پنج میلیون از مردم انگلیس و پنجاه میلیون در سراسر دنیا از طریق بستر های دیجیتال برنامه پیاده روی اربعین را دنبال می کنند اما رسانه های غربی اجازه نمی‌دهند که این حماسه عظیم به گوش مردم دنیا برسد.

حجت الاسلام احمدی افزود: سی میلیون نفر از چهل ملیت در پیاده روی اربعین شرکت می کنند اما رسانه های غربی با اعلام شرکت صدها نفر از دو ملیت ایران و عراق چنین جلوه می دهند.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه دنیا عظمت ملت ایران و ملت های مسلمان منطقه را درک کرده است، یادآور شد: تاب آوری و استقامت ملت ایران پای دین، ارزش و استقلال کشور برای ناظران جهانی حیرت انگیز است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران درس آموخته عاشورا است، گفت: بحث مذاکرات هسته‌ای و جلسات ادامه دارد اما آمریکا باید بداند که ملت ایران زیر بار توافق ظلت بار نمی رود و مطالبه اصلی ملت بزرگ ایران آزاد کردن سرمایه های ایران از بانک های خارجی ،فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری خارجی در‌ایران، انتفاع اقتصادی است.

حجت الاسلام احمدی افزود: هرگز آمریکا(شیطان بزرگ) توافقی که به نفع ملت آزاده باشد نمی پذیرد چرا که خوب استکباری دارد.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: قدرت ایمان، استقامت، نظامی، تجهیزات دفاعی و تخصصی پیشرفته، شناور گشتی رزمی شهید سلیمانی، شناورهای تند رو، نیروهای دریایی ارتش و سپاه و نیروهای دریایی با ساخت انواع موشک ها، ساخت انواع پهبادها و غیره همه نشان دهنده اقتدار کشور ایران است.

وی گفت: بیست برابر شدن حامل های انرژی، قطع گاز به اروپا از ناحیه روسیه و غیره نشان دهنده در پیش بودن بحران اروپا است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه تقویت کشاورزی لازمه امنیت غذایی است، یادآور شد: با توجه به اینکه مازندران قطب کشاورزی ودامداری و دامپروری است بنابراین مسئولین و نمایندگان مجلس باید این نکته را مد نظر قرار دهند وقتی کشاورز محصولی را تولید می کند باید در خرید محصولش تضمینی وجود داشته باشد

امام جمعه شهرستان نور تاکید کرد: اگر کشاورزی مازندران تقویت شود، کشور از مشکلات و نارسایی های غذایی بیرون خواهد آمد که دانش بنیان کردن تولید می تواند به این موضوع کمک شایان توجهی کند.

وی ‌تصریح کرد: مهارت افزایی لازمه تولید دانش بنیان است و تجهیزات و امکانات در فنی و حرفه ای شهرستان در نوع خود بی نظیر است و آموزش و پرورش باید دانش آموزان را به مهارت افزایی سوق دهد تا با یادگیری مهارت از شغل های کاذب دست بکشند.