به گزارش “برترین خبر“، از صبح امروز شایعات بسیار زیادی پیرامون قسط دوم مبلغ رضایت نامه علیرضا بیرانوند به وجود آمد و البته چند ساعت بعد، حالا این باشگاه پرسپولیس است که با انتشار سندی دقیق، ادعای برخی رسانه‌ها را تکذیب کرده است. ادعا این بود که مدیران پرسپولیس درخواست داشته اند تا آتتورپ بلژیک قسط دوم رضایت نامه (۲۰۰ هزار دلار) را به حساب شخصی گابریل کالدرون پرداخت کند که در بین پرونده های فوری پرسپولیس در فیفا نیستند.

این ادعا با تائید از سوی مشاور مدیرعامل سابق پرسپولیس محمدحسن انصاری‌فرد نیز روبرو شد و او نیز این پرسش را مطرح کرد که چرا باوجود بدهی های مختلف دیگر در فیفا و همچنین پرداختی پایین به بازیکنانی از جمله بشار رسن، چرا باید این مبلغ صرف گابریل کالدرون شود؟

صحبت های مشاور انصاری فرد با واکنش روابط عمومی پرسپولیس نیز مواجه شد و آن ها درخواست پرسپولیس برای واریز رضایت نامه بیرانوند به کالدرون را ادعایی اشتباه خواندند. اما حالا پرسپولیسی ها انتشار نامه ای که روز ۱۶ فروردین به آنتورپ ارسال کرده‌اند، این شایعات را تکذیب کرده‌اند.

پرسپولیس در این نامه از آنتورپ خواسته که شرایط این تیم تغییر کرده و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به عنوان قسط دوم را به شماره حساب جدید این باشگاه واریز کند. باشگاه پرسپولیس در این باره اعلام کرده: درخواست تغییر شماره حساب در قرارداد به دلیل معرفی یک نماینده جدید برای دریافت های آتی به دلیل قطع همکاری با شرکت صرافی قبلی است که مبالغ ارزی خارج از کشور به حساب آن واریز شده است.

در پایان اطلاعیه سرخ ها آمده است: در پایان نیز اعلام می شود در راستای شفاف سازی مالی که از اصلی ترین اهداف مدیریت جدید باشگاه است، هر گونه دریافتی و پرداختی به صورت شفاف از طریق سایت رسمی باشگاه اعلام خواهد شد تا هواداران، بازیکنان و سایر افراد مرتبط در جریان کامل تبادلات مالی باشگاه قرار داشته باشند.

ترجمه نامه باشگاه پرسپولیس:

«از : باشگاه پرسپولیس
به : باشگاه آنتورپ
اقای محمد عزتی ایجنت رسمی بازیکن
موضوع: بازیکن آقای علیرضا بیرانوند
پیرو توافق نامه، امضا شده توسط پرسپولیس و آنتروپ در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ ، و بر طبق بند ۱-۳ ماده ۲ باشگاه پرسپولیس برای اعزام بازیکن مورد اشاره برای تست پزشکی جهت تکمیل شدن فرایند انتقال اعلام آمادگی کرد ( طبق نامه های ارسالی در ۸ فوریه ۲۰۲۰ و ۲۹ مارچ ۲۰۲۰ ) . با این وجود در تاریخ ۱ آپریل از باشگاه آنتورپ اعلام شد به دلیل واقعه بحرانی ویروس کرونا در اروپا و دنیا سفر کردن در بلژیک ممنوع است و شهروندان بلژیک ملزم به ماندن در خانه هستند. با توجه به اعلام مجدد آمادگی باشگاه پرسپولیس برای اعزام بازیکن به بلژیک در نامه ارسالی هستم فوریه ۲۰۲۰ احتراما درخواست داریم باشگاه آنتورپ پروسه پرداخت مبلغ مشخص در توافق نامه را به اجرا بگذارد ( ۲۰۰ هزار دلار خالص)
پی نوشت :
شماره ارائه  شده از طرف پرسپولیس و مندرج در توافق نامه انتقال ، دیگر معتبر نیست و بعد از تایید شما، باشگاه پرسپولیس شماره حساب معتبر  را معرفی می‌کند.
با قدردانی از اقدام سریع و پرمهر شما»