به گزارش برترین خبر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “مرتضی میرزایی” گفت که دستگیری این کلاهبردار در پی طرح شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز ۱۰۰ میلیون ریالی از حساب بانکیش در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران قرار گرفت.

وی افزود که کارآگاهان و کارشناسان اداره مبارزه و عملیات ویژه پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی با استفاده از شگردهای خاص سرانجام موفق شدند، متهم این پرونده را در یکی از شهرستان های مرزی شرق کشور شناسایی و با هماهنگی قضائی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیرکردند.

سردار میرزایی، گفت : متهم در تحقیقات اولیه ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت با ساخت درگاه های جعلی و فیشینگ به اطلاعات حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می کرد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: متهم که تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان های مختلف کشور است، تاکنون از ۳۰۰ شهروند به این شیوه به ارزش ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده که با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی با هشدار به شهروندان از آنان خواست از حضور در شبکه های اجتماعی و ارائه اطلاعات حساب بانکی در کانال های نامتعارف و ناشناس جدا خودداری کنند و در زمان خرید اینترنتی مراقب صفحات و درگاه های جعلی بانکی باشند.