به گزارش برترین خبر ، مرتضی میرزایی در مراسم صبحگاه یگان های انتظامی استان که با حضور فرماندهی دریابانی و یگان ویژه پاسداران استان همراه بود، با تبریک آغاز ماه ربیع الاول و گرامی داشت هفته ناجا، اظهارکرد: امروز افتخار پلیس این بوده که با عمل به تدابیر مقام معظم رهبری در مسیر و در تراز انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

وی با بیان این که پلیس در تراز انقلاب اسلامی باید درک و رفتاری متناسب با آرمان های انقلاب اسلامی داشته باشد، تصریح کرد: خدمت به مردم در لابس مقدس پلیس، بالاترین نعمت و افتخاری بوده که بر عهده ما گذاشته شده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران احساس امانت داری را از خصوصیات پلیس در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و یادآورشد: خدمت به مردم در این لباس امانتی است که به ما سپرده شده است و باید با تمام وجود از آن حفاظت و حراست کرد.

میرزایی با بیان این که زمانی که خدمت ما مورد رضایت مردم قرار گیرد قطعا مورد رضایت خداوند قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: به لطف خدا خدمت صادقانه پلیس روز به روز موجب عزت این نیرو در چشم مردم شده است.

این مقام انتظامی رافت و مهربانی با مردم را از دیگر خصوصیات پلیس در تراز انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: پلیس در عین حالی که با مردم باید با مهربانی رفتار می کند باید با قانون شکنان برخوردی قاطعانه و برابر با قانون داشته باشد.

وی همچنین افزود: نمی توان به کار در نیروی انتظای به عنوان یک شغل نگاه کرد و علیرغم همه مشکلات و ناملایماتی که در این شغل وجود دارد، زمانی که توانستیم به این باور برسیم که خادم مردم هستیم تمامی سختی ها و ناملایمت ها به خودی خود مرتفع خواهد شد.

میرزایی تصریح کرد: پلیس در جمهوری اسلامی باید گره گشا و مامن مردم بوده و به گونه ای باشد که اگر مردم در کارشان گره ای افتاد به پلیس مراجعه کنند و پلیس را پناهگاه خود بدانند.

وی قانونمندی، رعایت نظم و انضباط در کارها و رعایت مسائل قانونی را از دیگر مولفه های پلیس در تراز انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: پلیس علاوه بر قانونمداری باید دارای قدرت خلاقیت، نوآوری و مجهز به امکانات روز دنیا باشد .

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به هوشمندی پلیس در جمهوری اسلامی، اظهارکرد: علیرغم تحریم های دشمنان امروز پلیس در جمهوری اسلامی در میان سایر کشورهای منطقه و دنیا در وضعیت مطلوبی قرار دارد .

میرزایی با اشاره به پیشرفت های پلیس در بحث تجیهزات و فن آوری ها، گفت: امروز با تلاش فرزندان این مردم و کارکنان این نیرو بسیاری از ماموریت های پلیس با استفاده از این تکنولوژی ها در حال انجام است .

وی با بیان این که استفاده از تکنولوژی و فن آوری های بروز دنیا منجر به ارائه خدمتی شایسته به مردم خواهد شد، عنوان کرد: پلیس منشا خدمتی صادقانه برای امنیت مردم است و زمانی می توانیم ادعا کنیم در کار خود موفق بوده ایم که خدمت ما مورد رضایت مردم قرار گرفته باشد.

این مقام ارشد انتظامی استان مازندران، همچنین با بیان این که افتخار نیروی انتظامی این است که در راس آن ولایت فقیه که مرجعی دینی وبا دستوراتی الهی است قرار دارد، افزود: افتخار ما خدمت به مردمی است که بهترین مردم دنیا و شایسته بهترین خدمت هستند .

فرمانده انتظامی استان مازندران ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی همه مردم شاهد امنیتی مطلوب در جامعه با کمترین آسیب ها و معضلات باشیم و با این همدلی ها به امنیت و آرامشی که حق و مطالبه مردم است دست پیدا کنیم ./.isna