به گزاررش برترین خبر ؛ فرماندار نوشهر در بخشی از سخنان خود با اعلام آمادگی ادارات متبوع شهرستان جهت مساعدت و تسهیل به منظور فرایند احداث نیروگاه برق، ارتقای راندمان نیروگاه و در نتیجه کنترل نوسانات و خاموشی برق در ماه‌های اوج مصرف را ضروری دانست و اظهار کرد:  ضمن تقدیر از عملکرد قابل توجه نماینده شهرستان در خصوص پیگیری مسائل کلان شهرستانی ، جمعیت نوشهر را با توجه به سرشماری ۹۰ غیر واقعی دانسته و از اختصاص زیرساخت ها و بودجه بدون در نظر گرفتن جمعیت شناور انتقاد کرد .

صفرنژاد در ادامه با تقدیر از آینده نگری مسئولین منطقه به منظور در نظر گرفتن چشم انداز توسعه آتی شهرستان، افزود: پروژه نیروگاه ۲۵ مگاواتی را می توان گامی سازنده درجهت پیشرفت و توسعه منطقه ارزیابی کرد .

 

افتتاح فاز نخست نیروگاه 25 مگاواتی در خردادماه سال آینده

پروژه احداث نیروگاه برق 16 مگاواتی با توجه به اهمیت طرح ، مساعدت مسئولین و پیگیری اعضاء به نیروگاه 25 مگاواتی ارتقا پیدا کرد .

پروژه مذکور که در دو فاز با پیمانکاری گروه صنعتی ثمین صنعت تیراژه در زمینی به متراژ 4000 متر با مشارکت و همکاری ادارات برق، گاز و شهرداری در شهرستان نوشهر قابلیت اجرایی خواهد داشت، با توجه به نیاز شهرستان و رشد ۱۱ درصدی بار و مشترکین منطقه با توسعه زیرساخت و افزایش نیروگاه اجرای خواهد شد .

با توجه به اینکه در حال حاضر از دو پست متوسط و فشار قوی جهت تامین برق شهرستان استفاده می شود، طرح مذکور به جلوگیری از خاموشی، تقویت برق علی الخصوص در پیک مصرف و افزایش راندمان نیروگاهی ، کمک شایانی خواهد کرد .

پروژه chp یا آب شیرین کن نیز در فاز دوم این طرح قابل اجرا خواهد بود که با توجه به کمبود آب آشامیدنی در شهرستان با تولید یخ خشک و آب مقطر در خروجی پروژه مذکور ، نقش به سزایی در تامین آب آشامیدنی خواهد داشت .

گفتنی است فاز نخست نصب و راه اندازی نیروگاه ۲۵ مگاواتی با قول مساعدت پیمانکار طرح، تا خرداد ماه سال آینده اجرایی خواهد شد . ‎